Visa Europe BT ile anlaşarak işlem kapasitesini arttırıyor

Visa Europe bugün BT ile tüm işlem ağını BT’nin 21CN Küresel ağına taşıdığına dair 5 yıllık...

22.07.2008 - 11:22 | MediaCat

Visa Europe bugün BT ile tüm işlem ağını BT’nin 21CN Küresel ağına taşıdığına dair 5 yıllık bir işletim sözleşmesi imzaladığını açıkladı. Bu sözleşme Visa Europe’u, etkin bir IP (Internet Protokol) temelli ağa taşırken, 36 ülkede bulunan 4600 üye bankasına artan destek, iyileştirilmiş ticaret devamlılığı ve geliştirilmiş ağ güvenliği içeren daha üstün bir hizmet sağlayacak.

Visa Europe’un, Avrupa için özel olarak geliştirilmiş ileri teknolojide kart işleme platformunda, 2007 senesinde 6 milyarı aşkın işlem gerçekleştirilmiştir. Bu platform hem bankalar arasında sınır ötesi iletişim imkânı sağlamakta, hem de Avrupa’daki 16 pazarın ana işleticisi konumunda bulunmaktadır.

Visa Europe ve BT arasında geçtiğimiz 7 yıl boyunca sağlam bir işbirliği kuruldu. Bu ilişki sayesinde de, giderek daha aktif hale gelen ve genişleyen kullanıcı tabanıyla uyumlu işletim teknolojileri geliştirildi. Şimdi, son anlaşmayla birlikte, Visa Europe yenilikleri ve gelişmeleri eskisinden daha kolay bir biçimde yapan esnek bir ağa sahip olacak ve tek bir tedarikçi kullanarak faaliyetlerini daha da iyileştirecek.

Visa Europe CIO’su (Chief Information Officer) Steve Chambers konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Visa Europe, 2007 yılında toplam 1,3 trilyon Euro değerinde işlem gerçekleştirdi. Bu nedenle ölçeklenirlik ve esneklik bizim için birlikte yürümelidir. Tüketicimizin güveni bizim için büyük önem taşıyor ve BT şirketi, üye bankalarımıza ve tüketicimize vereceğimiz hizmetlerde bu güvenirliği ve esnekliği bize sağlıyor.”

BT Global Services CEO’su Francois Barrault ise şu noktalara dikkat çekti: “Visa Europe üye bankalarına ve müşterilerine karşı büyük sorumluluk taşıyan bir kuruluş. Rakipsiz altyapı performansıyla üne kavuşmuş global bir tedarikçiden destek aradığı noktada biz devreye girdik. Visa Europe’un işlem ağının, verdiği hizmetlerin en başında geldiğini düşünüyoruz ve BT olarak Visa’nın misyonunda önem arz eden bu hizmet için gerekli altyapının sağlanmasında, odaklı ve ölçeklendirilebilir bir destek sağlıyoruz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.