Vimeo’ya göre yılın en iyi videoları

Platformun en iyi 10 listesinin ilk ismi "Türkiye'nin Saat Kulesi".

24.12.2014 - 16:11 | Arzu Nilay Kocasu

Vimeo'nun 2014'ün en iyi videoları listesi "Türkiye'nin Saat Kulesi" ile başlıyor.

Dünyanın dört bir yanından gelen videolarla en özgün ve yaratıcı işlere evsahipliği yapan sitelerden Vimeo, arşivlerindeki en özel işleri tekrar gözden geçirerek bir Best of Vimeo 2014 derledi. Bazıları sosyal medya vasıtasıyla ülkemizde de çoğunluk tarafından bilinen çalışmalar hayal gücü, özveri ve tekniğin bir eseri sanat eserine dönüştürmekte oynadığı rolü gözler önüne seriyor.

Watchtower of Turkey – Leonardo Dalessandri

İtalyan Leonardo Dalessandri tarafından hazırlanan Watchtower of Turkey yalnızca Vimeo’nun değil Türkiye’nin de 2014’te en çok konuştuğu uluslararası videolardan biri. Sosyal medyada yapılan yorumlarda kimileri Dalessandri’yi oryantalizm ile suçlasa da çoğunluk videonun çekim tekniğini takdir etmişti. Dalessandri’nin hyperlapse’tan slow motion’a kadar pek çok tekniği harmanlayarak çektiği videoyu beğenenler, yine aynı yönetmenin elinden çıkma Watchtower of Morocco‘yu izlemekten keyif alabilirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.