Victoria’s Secret Nike’a karşı

Victoria Sport antrenmanlara hazır.

25.07.2016 - 13:46 | Arzu Nilay Kocasu

Victoria's Secret Nike'a karşı

39 yıl önce ABD’de kurulan ve bugün itibarıyla yalnızca ürünleriyle değil “Melek”leriyle de hazır giyim sektörünün önemli oyuncularından olan Victoria’s Secret son 10 yılın halen yükselmekte olan sağlıklı yaşam anlatısında yerini sağlamlaştırmak amacıyla yeni alt markası Victoria Sport’u hayata geçirdi.

İnternet sitesinde “Dünyanın bir numaralı sütyen markası dünyanın en iyi sütyenini yarattı” cümlesiyle spor seven hanımlara hızlıca bir selam yollayan marka, 2015 yılında mankenleri arasına kattığı Jasmine Tookes’tan bir alıntıyla kendisini tanıtmaya devam ediyor: “Bunları [sütyenleri] denediğimde tüm Nike sütyenlerimi çöpe attım.”

Victoria Sport şerefine bir video hazırlayan marka, reklam filminde, kadın bedeninin metalaştırılmasından mankenlerinin hayatında neden olduğu dramatik kısıtlamalara kadar farklı vesilelerle eleştiri oklarına hedef olan Victoria’s Secret usulü beden mükemmeliyetinin kaynağı olan mankenlerini yalnızca güzel birer yaşam formu olmaktan öte güçlü ve atletik kadınlar olarak resmediyor.

Kaynak: Business Insider

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.