Velidedeoğlu: Seçim yasakları elimizi kolumuzu bağladı

22 Temmuz seçimlerinde CHP'nin siyasi iletişim kampanyasını yürüten Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi'nin yöneticisi Alinur Velidedeoğlu MediaCat'e konuştu...

20.08.2007 - 13:37 | MediaCat

Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi son zamanlarda özellikle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) için yaptıkları reklam kampanyasıyla çok konuşuldu. Seçimlere yakaşık iki ay kala hazırlıklara başlayan ajans ve parti seçimlerin ardından da sektör tarafından epey konuşuldu. Velidedeoğlu bu röportajda seçim dönemini de değerlendirirken Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivalinden, yeni medya ve tüketici davranışları değişiklikleri gibi güncel ve önemli konularda da fikirlerini belirtti. Başarı için etkililiğin dikkate alınması gerektiğini söyleyen Alinur Velidedeoğlu, 25 yıl önceki Güzel Sanatlar ile ajansın bugünkü hali arasındaki farkı da değerlendirdi.

CHPseçimlerde istediği sonucu alamadı. Bu sonuçta tarafınızca yürütülen kampanyanın payı sizce ne kadar? Yoksa başka etmenler mi etkili oldu?

Başarılı bir siyasi parti iletişimi demek hedef kitlenizi oluşturan 40 küsur milyon seçmenin tamamına ulaşmak demektir. CHP için seçim kampanyasını hazırlarken bu kapsamda, tüm Türkiye’yi kucaklayacak bir çalışma gerçekleştirmek için yola çıktık. Biz kitlesel bir iletişimle tüm Türkiye’ye ulaşmayı hedeflerken, karşımıza dikilen seçim yasakları kitlesel mecraların neredeyse tamamını kullanmamızı yasakladı.

Televizyon ve radyo mecrasının kullanımına izin verilmediği bir ortamda elimizde gazeteler ve açıkhava kaldı. Bu ülkede günlük satılan gazete sayısı 4,5 milyon. Bu gazetelerin de nerelerde çok nerelerde az sattığını sokak sokak takip edebiliyorsunuz.

Röportajın tamamını MediaCat’in Eylül sayısında okuyabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.