MediaCat

Vaseline Türkiye’den Custom Open Graph Action hareketi

Facebook’ta Custom Open Graph Action’ları kullanan ilk Türk marka sayfası Vaseline Türkiye oldu.

Vaseline Türkiye’den Custom Open Graph Action hareketi

Vaseline Türkiye Facebook sayfası, Facebook’ta Custom Open Graph Action teknolojisini kullanan Türkiye’deki ilk marka sayfası oldu. Facebook’un ilk olarak F8’te tanıttığı ve 2012 yılı içinde birçok uygulama ile birlikte yayınladığı Open Graph teknolojisiyle başarı hikayelerine dönüştürdüğü yenilik, tüm dünyada hala konuşulmaya devam ediyor.

Vaseline Türkiye Facebook sayfası için kurgulanan #bugunkendimicin adındaki uygulama, kişilerin gün içinde kendileri için yaptıkları aktiviteleri paylaşmaları, bunu yaparken de “Peki bugün cildin için ne yaptın?” sorusu ile karşılaşmaları üzerine kuruldu. Projenin gelişim sürecinde Custom Open GraphAction’ları kullanılarak, Facebook’un alışılmış “beğen” butonunun yanına “sev” butonu eklendi. Bu buton sayesinde kişiler bir fotoğrafı beğenmenin yanı sıra “sev”ebiliyorlar.  Ayrıca #bugunkendimicin’de kullanılan yorum alanı da Open Graph entegrasyonu sayesinde klasik Facebook yorumlarından çok daha farklı bir sistem ile çalışıyor.

 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.