UPM’den Tanpınar’a destek

Kağıt üreticisi UPM, bu sene üçüncü yılına giren İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali’nin 'Şehir ve Yemek' temalı kitabının sponsorluğunu üstlendi.

11.11.2011 - 00:00 | MediaCat

Kağıt üreticisi UPM, bu sene üçüncü yılına giren İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali’nin ‘Şehir ve Yemek’ temalı kitabının sponsorluğunu üstlendi.

3-6 Ekim tarihleri arasında düzenlenen festivale yaklaşık 6000 kişi katıldı. Kalem Ajans’ın kuruculuğunu üstlendiği İTEF sadece ülke sınırları içinde değil, uluslararası alanda da adından söz ettirmeyen başlayan, birçok yabancı yazar ve çevirmeni buluşturdu.

2011 yılının teması olan ‘Şehir ve Yemek’ doğrultusunda yayınlanan kitap, şehir hayatında edebiyatın yemek kadar vazgeçilmez bir olgu olduğunun altını çiziyor. Ünlü yazar ve çevirmenlerinin yemek ve edebiyat arasındaki ilişkiyi açıkladıkları kitabın yazarları arasında, Türkiye’den Doğan Hızlan ve İpek Çalışlar,  Sırbistan’dan Vladislav Bajac, İngiltere’den Adam Foulds ve Fransa’dan Claude Helft bulunuyor. 

Her sene farklı temalarla katılımcılarla buluşan festivalin bir sonraki teması ise Tanpınar’a yakışır şekilde, ‘Zaman’…

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.