Universal Channel Türkiye’deki yayın hayatına başlıyor

NBC Universal'in global kanal birimi Universal Networks International'in Orta ve Doğu Avrupa Genel Müdürü Colin Mcleod, Unıversal Channel'in...

16.12.2009 - 00:00 | MediaCat

NBC Universal’in global kanal birimi Universal Networks International’in Orta ve Doğu Avrupa Genel Müdürü Colin Mcleod, Unıversal Channel’in, Türkiye’deki yayın hayatına yarın, saat 20.00’de başlayacağını bildirdi.

Kanalın Türkiye’de yayına gireceğini duyurmak amacıyla The Marmara Oteli’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Mcleod, “büyük Hollywood prodüksiyonlarının, dünyaca ünlü starların ve mükemmel eğlence”nin, kendilerinin genlerinde olduğunu ifade etti.

Unıversal Channel’da “30 Rock”, “House”, “Law&Order”, “The Office”, “Flipping Out” ve “Monk” gibi dizilere ev sahipliği yaptıklarını dile getiren Mcleod, “Bu tür ödüllü diziler ve büyük yapımlı filmler, Universal Channel’ın kanallarımız içinde bölgedeki en hızlı büyüyen marka olmasını sağlıyor” dedi.

Universal Networks International’ın Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Latin Amerika ve Asya’da 130 ülkede 150 milyondan fazla izleyiciye hizmet verdiğini anlatan Mcleod, Universal Channel’in haricinde dört ana kanallarının daha olduğunu belirterek, bu kanalların; bilimkurgu içerikli yayın yapan “Syfy Universal”, kadınlar için eğlence programları yapan “Diva Universal”, film kanalı “Studio Universal”, gerilim içerikli yayınlar yapan “13th Street Universal” olduğunu kaydetti.
Universal Channel’ın Türkiye kanalının hayata geçmesinin, 2007 yılının nisan ayında NBC Universal Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Jeff Zucker ve NBC Universal Uluslararası Başkanı Peter Smith tarafından açıklanan “öncelikli pazarlara doğru genişleme” politikası kapsamında büyük bir adımı teşkil ettiğini hatırlatan Mcleod, Universal Channel’ın 18 aylık bir çalışma sonunda Türkiye’de yayın hayatına başlayacağını söyledi.

Universal Networks International’in, geçtiğimiz 18 ay boyunca İngiltere, Fransa, Portekiz, Balkanlar, Rusya, Romanya, Polonya, Japonya ve Hong Kong’da da yayın hayatına başladığını anımsatan Mcleod, “Bugün de Türkiye’de olmaktan mutluyuz. Orta ve Doğu Avrupa, büyüme stratejimizin merkezini oluşturuyor. Türkiye keskin rekabetin olduğu bir pazar ve Universal Channel’la bu pazara bir dinamizm getireceğimizi düşünüyoruz” diye konuştu.
Colin Mcleod, Universal Channel’ın ardından diğer kanallarını da Türkiye’ye getirmek istediklerini belirterek, özellikle “Syfy Universal” için bir talep olduğunu ve ilk olarak bu kanalı getirmek istediklerini ifade etti.

Türkiye’nin genç bir nüfusa sahip olmasını, kendileri için bir avantaj olarak değerlendiren Mcleod, D-Smart’la uzun süredir çalıştıklarını ve Universal Channel’ın da yarın saat 20.00’de D-Smart’ta yayına gireceğini sözlerine ekledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.