Unilever’den Türk pazarına yeni ürün

Unilever, ultra konsantre sıvı deterjanı OMO Total'i Türkiye pazarına sundu. Unilever Türkiye Ev ve Kişisel Bakım Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı...

21.04.2010 - 00:00 | MediaCat

Unilever, ultra konsantre sıvı deterjanı OMO Total’i Türkiye pazarına sundu. Unilever Türkiye Ev ve Kişisel Bakım Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Yalım Uzun, “OMO TOTAL, tüketicinin hayatını kolaylaştıran, çamaşır deterjanından bekledikleri çok yönlü çözümü sunan yenilikçi bir ürün. Sektörde ve tüketicimizin hayatında yeni bir çığır açıyoruz” dedi.

Hedeflerinin sektör dinamiklerini değiştirmek ve bambaşka bir deterjan dünyası yaratarak pazarı büyütmek olduğunu belirten Uzun, “Amerika ve Avrupa’da sıvı deterjanı bir kere kullanan bir daha vazgeçemiyor. Eminim ki, Türk kadını da OMO Total’i benimseyecek ve hayatının bir parçası yapacak” diye konuştu.

Türkiye’de çamaşır bakım kategorisinde yepyeni bir dünyanın kapılarını açan OMO TOTAL Ultra Konsantre Sıvı Deterjan’ın Çırağan Sarayı’nda düzenlenen lansman toplantısında konuşan Unilever Türkiye Ev ve Kişisel Bakım Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Yalım Uzun, önde gelen hızlı tüketim ürünleri şirketlerinden biri olan Unilever’in, dünyada toplam pazar değeri 6,8 milyar Euro olan çamaşır bakım kategorisine inovasyonlarıyla yön verdiğini söyledi.

Uzun, Unilever’in Ev ve Kişisel Bakım pazarında Türkiye’nin lider şirketi olduğunu ifade ederek, pazardaki konumunu rakamlarla açıkladı: “2009 yılında hızlı tüketim ürünleri pazarındaki büyüme oranı %13 iken, Ev ve Kişisel Bakım pazarı onun da üstünde %16 oranında büyüdü. Ev bakım pazarındaki büyüme oranı da yine %16 oldu. Bu büyümede Unilever markaları büyük rol oynadı. Ev bakım kategorisinde 2008 yılında %33,5 olan pazar payımızı geçen yıl %35,3’e; kişisel bakımda %21,4 olan pazar payımızı %22,2’ye çıkardık. Unilever Ev ve Kişisel Bakım pazarındaki toplam pazar payımız ise %29,2’den %30,7’ye yükseldi. Üstelik bu yükselişleri, tüm dünyada ekonomik krizin damgasını vurduğu bir yılda markalarımıza yatırım yapmayı kesmeyerek başardık.”

Toplantıda verilen bilgiye göre OMO Total, pazara 700 ve 1.400 ml olarak iki farklı boy ve 3 farklı çeşitte sunuldu. OMO Total’in 1.400 ml’lik boyu 6 kilogramlık toz deterjana denk gelirken, bununla 40 yıkama yapmak mümkün olacak. OMO Total’in mevcut toz deterjanlarla fiyat farkının ise bulunmadığı bildirildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.