Unilever IdeaTrophy tamamlandı

Unilever’in satış ve satış geliştirme fonksiyonlarını yöneten...

01.04.2008 - 16:28 | MediaCat

Unilever’in her yıl üniversite öğrencileri için düzenlediği ve bu yıl 7’ncisi gerçekleştirilen Unilever IdeaTrophy tamamlandı. Unilever’in satış ve satış geliştirme fonksiyonlarını yöneten Müşteri Geliştirme Departmanı’nın konu edildiği 7. yılda, Boğaziçi Üniversitesi’nden ‘Deotrophy’ takımı birinciliği kazandı. Unilever İnsan Kaynakları’ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Cem Tarık Yüksel, IdeaTrophy’de gençlerle beraber öğrendiklerini ve birlikte evrildiklerini söyledi.

Unilever’in üniversite öğrencilerine gerçek bir iş deneyimi yaşatan ve 7 yıldır “Bu bir oyun değil, gerçek” sloganı ile sürdürdüğü fikir yarışması IdeaTrophy’de dereceye girenler belli oldu. Büyük bir heyecana sahne olan yarışmada Boğaziçi Üniversitesi’nden ‘Deotrophy’ takımı birinci olurken, ikinciliği Bilkent Üniversitesi’nden ‘Ideagens’ takımı, üçüncülüğü ise Boğaziçi Üniversitesi’nden ‘CreativeCube’ takımı aldı.

27 – 29 Mart 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilen IdeaTrophy Kampı’na katılmaya hak kazanan 10 finalist takım arasından şampiyonluğa ulaşan ‘Deotrophy’ takımı üyeleri; Sevnur Malik, Orçun Karakışla ve Sevcan Kahraman birer HP Notebook ve iş dünyası deneyimi yaşayacakları bir Londra seyahati kazandı. Yarışmada ikinci olan ‘Ideagens’ takımı üyeleri; Cansu Zorluer, Başak Pehlivan ve Mehmet Uçkan birer iPod Touch sahibi oldu. IdeaTrophy Kampı’nda üçüncü olan ‘CreativeCube’ takımı üyeleri; Y. Can Akbulut, A. Caner Türkmen ve Can Kalafat ise JVC Camcorder kazandı.

IdeaTrophy Kampı süresince Unilever yöneticileri ve profesyonel eğitmenler tarafından eğitim alan finalist takımlar, Unilever Türkiye Yönetim Kurulu’ndan, akademisyen ve iş dünyası üst düzey yöneticilerinden oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

IdeaTrophy Kampı’na Unilever Afika, Orta Doğu ve Türkiye’den Sorumlu Liderlik Geliştirme Direktörü (Regional Leadership Development Director) Omar Najjar da katıldı. Najjar, 7 yıldır yalnızca Türkiye’de düzenlenen IdeaTrophy yarışmasının Unilever’in faaliyet gösterdiği ülkelerdeki en iyi uygulamalardan biri olduğunu söyledi. Yarışmanın uluslararası hale getirilebileceğini vurgulayan Najjar, “İşim gereği diğer meslekleri, iş ve uygulamaları görüyorum. IdeaTrophy’nin üniversite ve organizasyonlar arasında en iyi uygulamalardan biri olduğunu düsünüyorum” dedi.

Unilever Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Cem Tarık Yüksel ile 7 Yılın Ardından…

Unilever Türkiye İnsan Kaynakları’ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Cem Tarık Yüksel, Unilever IdeaTrophy hakkındaki görüşlerini şöyle açıkladı: “Unilever IdeaTrophy Yarışması sadece, gençlerin iş dünyasını tüm gerçekliği ile yaşayabilecekleri bir yarışma değil. Onlarla beraber öğrendiğimiz ve birlikte evrildiğimiz bir yarışma. Bu yıl 7’ncisini düzenlediğimiz IdeaTrophy’nin geçmişine dönüp baktığımızda, genç beyinlere çok şey öğrettiğimizi, ama aynı zamanda onlardan da çok şey öğrendiğimizi görüyoruz. Yarışmamızın yıllar içindeki evrimine birlikte tanıklık ediyoruz. İş dünyası ve sosyal yaşam birbirlerine bağlı olarak sürekli gelişiyor. Bu süreçte gençler de bu hızlı gelişime ayak uyduruyor, hayata daha hazır hale geliyor. İşte IdeaTrophy, gençlerin bu gelişimini yakından görüp analiz etmemize, onların hem akademik yetkinliklerini hem de duygu dünyalarını keşfetmemize yardımcı oluyor. Gençlerin sahip olduğu yeni düşünce biçimlerini, analiz ve yorumlama biçimlerini takip etmemizi, kısacası gençlerin nabzını tutmamızı sağlıyor.”

“Geleceği Birlikte Şekillendiriyoruz…”

İş dünyasının gittikçe globalleştiğini ve yeni bir liderlik kavramının ortaya çıktığını belirten Yüksel, sözlerine şöyle devam etti: “Artık dünyada, yukarıdan aşağıya liderlikten, aşağıdan yukarı liderliğe doğru bir değişim yaşanıyor. Yeni nesle baktığımızda planlama ve hayata geçirme gibi konularda geçmişe oranla çok daha yetenekli olduklarını görüyoruz. Biz de bu değişimi özümsemeye, bu değişimden yararlanmaya odaklanıyoruz. IdeaTrophy de işte bu vizyonla kendini geliştiriyor. Artık kariyerlerinin başında olan gençlere süreçlerimizi, iş kültürümüzü anlatmanın ötesine geçip, onları geleceği beraber şekillendirmeye davet ediyoruz. Yeni nesil de bu yaklaşıma cevap verebilecek kapasite ve yetkinliğe sahip. Kısacası IdeaThropy’nin gelecekteki iş anlayışının ve süreçlerin küçük bir simülasyonu gibi işlev gördüğünü söyleyebiliriz.”

“Yeni Bir Lider Nesli Yetişiyor…”

7 yıl önce düzenlenen ilk IdeaThropy’den bu yana özellikle internet alanında ve bilgi paylaşımında yaşanan yeniliklerin gençlerin bilgiye, yaşama ve kariyere bakışlarını değiştirdiğini belirten Yüksel, bu değişimin evrimine IdeaThropy’lerde tanık olduklarını, her geçen sene içeriğin de bu değişimden etkilendiğini belirterek şöyle devam etti:

“Teknolojinin gelişimi ve artan iletişim olanakları yeni bir nesil ortaya çıkardı. Bilginin ve ona bağlı olarak trendlerin hızla yayılabildiği bu çağda, gençlerin düşünce, algılama ve yargılama anlayışı değişti. Yaptığı her işi anlamlandıran, anlamlandırabildiği işler için harekete geçmekten çekinmeyen, toplumsal açıdan daha duyarlı, trendleri sürekli yakından takip eden, empati yeteneği gelişmiş, sezgileri kuvvetli, büyük resmi görme becerisine sahip bir nesil yetişti. Artık kariyer planı değil hayat planı çizen, sisteme en hızlı sürede dahil olmaya hazır bir nesil ile karşı karşıyayız. Bu nesil daha çok soru soruyor, sorguluyor. 7. Unilever IdeaTrophy, bizi bu niteliklere sahip bir nesil ile tanıştırdı. Bu sene geleceği birlikte şekillendirebileceğimiz yeni bir lider potansiyeli ile karşılaştığımız için heyecanlıyız.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.