Unilever ve BM’den cinsiyetçiliğe karşı işbirliği

İkiliye teknoloji şirketlerinden de destek geldi.

20.06.2017 - 14:04 | Sencer Uçar

Unilever'den genel merkez hamlesi

Unilever ve Birleşmiş Milletler’in kadınları güçlendirmeyi amaçlayan birimi UN Women’ın ortak çalışmalar yürüteceğinin açıklanmasının ardından, dünyanın önde gelen reklamverenleri ve teknoloji şirketleri, reklamlarda toplumsal cinsiyet kalıplarına yer verilmemesi için harekete geçiyor.

Google, Mars, Facebook, WPP, Microsoft ve diğer birçok markanın lider isimleri, Birleşmiş Milletler ve Unilever işbirliğinde yer alacak. Unilever tarafından yapılan açıklamada, proje kapsamında markaların global anlamda işbirliğine giderek, reklamlarda sıkça rastlanan ve yeniden üretilen cinsiyetçi kalıplara karşı mücadele verileceği belirtiliyor.

Unilever’in 2016 yılında başlattığı “Unstereotype” kampanyasında ortaya çıkan “Unstereotype Alliance” adlı birliğin ilk etkinliği ise bu hafta Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali‘nde gerçekleştirilecek.

Etkinlik öncesi konuşan UN Women Uygulayıcı Direktörü Phumzile Mlambo-Ngcuka kalıp yargıların dişiliğe ve erkekliğe dair köklü düşünceleri yansıttığının altını çizerek, cinsiyet eşitliğine giden yolda en büyük engelin, kadınlara ve kız çocuklarına yönelik küçümseyici bakış açısı olduğunu belirtiyor. Bu tip bakış açılarına karşı her mecrada mücadele verilmesi ve bakış açılarının değiştirilmesi gerektiğini söyleyen Mlambo-Ngcuka, endüstrinin önde gelen isimleri ile işbirliği yapacakları için de heyecanlı olduğunu ekliyor.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.