Umut güçtür

The Guardian'dan umuda sıkı sıkı tutunan bir kampanya.

24.09.2019 - 13:42 | Sencer Uçar

Umut güçtür

Doğanın ve özgürlüğün tadını çıkarması gerekirken kapalı alana yalnız başına sıkışıp kalan bir kelebeği, hayatı camın arkasından izlemekten kim kurtarabilir?

İngiliz gazetesi The Guardian, yedi yılın ardından gelen kampanyasında çaresizlik içeren tüm soruların yanıtını kelebek metaforu üzerinden yanıtlıyor. Hiçbir şeyin değişmeyeceğine olan inancın hiç olmadığı kadar güçlü olduğu günümüzde gazete, Oscar ödüllü yönetmen James Marsh’ın yönetmen koltuğunda oturduğu reklam filmiyle asıl gücün umutta barındığını gözler önüne seriyor.

“Umut Güçtür” kampanyası, The Guardian Genel Yayın Yönetmeni Katharine Viner’ın 2017 yılında kaleme aldığı, “Kriz zamanında gazeteciliğin bir görevi” adlı makalesinden esinleniyor. 2022 yılında abone sayısını 2 milyona çıkarmayı hedefleyen gazete, değişimin imkânsız olmadığını vurgulayan kampanyası aracılığıyla hem okur kitlesinde safları sıklaştırmak hem de yeni okurları kazanmak istiyor.

Umuda Hadestown müzikalinden “Nothing Changes” şarkısının eşlik ettiği filmin yanı sıra kampanya açıkhavada, sosyal medyada, sinemada ve radyoda da boy gösteriyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: The Guardian
  • Reklam Ajansı: Uncommon
  • Prodüksiyon Şirketi: Pulse Films
  • Yönetmen: James Marsh
Kaynak: Ad Age, The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.