Ülker sanal ile gerçeği Blippar’la birleştiriyor

Blippar, Türkiye'de FMCG alanında ilk işbirliğini Ülker'le gerçekleştirdi.

18.12.2013 - 16:09 | MediaCat

Blippar, Türkiye'de FMCG alanında ilk işbirliğini Ülker'le gerçekleştirdi.

Yıldız Holding bünyesindeki Ülker markaları, görsel tanıma platformu Blippar ile Türkiye’de hızlı tüketim ürünleri alanında ilk işbirliğini gerçekleştirdi. İşbirliğinden doğan kampanya, Türk tüketicilerini blipp’lemek kavramı ile tanıştırmak üzere ilk adımı attı.

Dünyada 4 milyondan fazla indirilme ve 25 milyondan fazla blipp’lenme sayısına sahip olan Blippar, Türkiye’de marka iletişiminde ilk defa Café Crown ve Ülker Laviva tarafından kullanılıyor.

Café Crown

Türkiye’nin ilk Blippar marka uygulaması olan Café Crown, ürün ambalajı ya da kampanya görselleri üzerinden çalıştırılabiliyor. Yapmanız gereken tek şey akıllı cihazınıza Blippar uygulamasını ücretsiz olarak indirmek ve açmak. Uygulama, cihazınızı Café Crown ambalajı ya da kampanya görselleri üzerine tuttuğunuzda, 3 boyutlu bir bardak Café Crown kahve hazırlama animasyonu ile başlıyor. Karikatürist Selçuk Erdem’in uygulamaya özel çizdiği birbirinden eğlenceli karikatürlerle fotoğraf çektirme ya da Café Crown ile Şans Pakette Kampanyası’na katılım seçenekleri sunuyor. Ayrıca fotoğraflarınızı sosyal medyada tek tıkla paylaşma fırsatı veriyor.

Ülker Laviva

Ülker Laviva Blippar uygulaması, ürün ambalajı ya da kampanya görselleri üzerinden çalıştırılabiliyor. Uygulama, cihazınızı Ülker Laviva ambalajı ya da kampanya görselleri üzerine tuttuğunuzda, 3 boyutlu bir Ülker Laviva ürününün ambalajının açılarak ürünün kendisine ulaştığınız bir animasyonla başlıyor. Ardından ekranın üzerinde belirtildiği üzere parmağınızı Ülker Laviva ürünü üzerindeki dalgada kaydırdığınızda bir animasyon başlıyor. Animasyon ardından çıkan ekrandaki Lavivaloji uygulamasında ile Ülker Laviva’nın #hayatidoludoluyasamak etiketi kurgulu metinleri sunuluyor. Kullanıcılar bu metinlerden beğendiklerini sosyal medya hesaplarında paylaşabiliyorlar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.