Ülker Bisküvi’ye yeni CEO

Ülker Bisküvi'de CEO olarak görev alacak isim belli oldu.

26.02.2020 - 10:15 | Sencer Uçar

Yıldız Holding CEO’su Mehmet Tütüncü, Ülker Bisküvi CEO’luğunu Mete Buyurgan’a devretti. Buyurgan, 2018 yılından bu yana yürütmekte olduğu pladis Türkiye, Orta Asya, Romanya ve Balkanlar Bölgesi Başkanlığına ek olarak Ülker Bisküvi CEO’luğunu da üstlenecek. CEO’luk görevini devreden Tütüncü ise Ülker Bisküvi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam edecek.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, yeni atama hakkında, “Mete Buyurgan, holding bünyesindeki sakız ve şekerleme kategorilerinde önemli rol üstlenirken, markaların güçlendirilmesine, unlu mamuller ve çikolata kategorileri başta olmak üzere Ülker’in Türkiye pazarındaki tartışmasız liderliğine öncülük etti. Hızlı tüketim sektöründeki 26 yıllık tecrübesi, Ülker Bisküvi hatta sektörümüz için ufuk açıcı olacaktır. Kendisinin yeni görevinde başarılı olacağına inancımız tam” diye konuştu.

Ülker Bisküvi’nin CEO’su olarak görev almaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Mete Buyurgan da “Bir bisküvi çeşidiyle çıkılan yolculukta bugün yüzlerce ürünümüz, 10 fabrikamızdaki üretimimiz, yatırımlarımız, istihdamımız ve ihracatımızla Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlıyoruz. İnovasyona odaklanarak, sürdürülebilir ve kârlı büyümeye hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Lisans eğitimini Çukurova Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamasının ardından Marmara İngilizce İşletme Fakültesi’nde insan kaynakları yönetimi üzerine yüksek lisans derecesi alan Mete Buyurgan, New York Üniversitesi’nde satış yönetimi programını tamamladı. Kariyerine 1994 yılında Colgate Palmolive’de adım atan Buyurgan, 12 yıl boyunca pazarlama ve satış fonksiyonlarında farklı roller üstlendi. 2005 yılında Hobi Kozmetik A.Ş.’ye üst düzey yönetici olarak katılan ve yeniden yapılanma projesini yürüten Buyurgan, şirketin Dabur Ltd. India tarafından satın alınması işlemini sonuçlandırdı. Mevcut sorumluluklarına ek olarak CEO ve yönetim kurulu üyeliği görevlerine devam etti. 2013 yılında Yıldız Holding’e gıda grubu başkan yardımcısı olarak katılan Buyurgan, holding bünyesinde çeşitli şirketlerin yönetimini üstlendi. 2016 – 2018 yılları arasında pladis Türkiye Başkanlığını yürüten Buyurgan, 2018 yılında pladis Türkiye, Orta Asya, Romanya ve Balkanlar Bölgesi Başkanı olmuştu.

Kaynak: Dunya.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.