Uğurcan Ataoğlu Ordu’yu marka yapacak

Son yıllarda birçok şehir “marka kent” olma yolunda çalışmalar yapıyor. Bu kentlere en son

17.12.2007 - 12:19 | MediaCat

Son yıllarda birçok şehir “marka kent” olma yolunda çalışmalar yapıyor. Bu kentlere en son olarak, kendisine New York için klasik haline gelmiş “I Love New York” kampanyasını çıkış noktası alan Ordu katıldı. Kampanyayı hazırlayan ise kendisi de Ordu’lu olan Alametifarika’nın kurucu ortağı ve Ajans Başkanı Uğurcan Ataoğlu oldu.

Ataoğlu bir markanın zihinde yer edebilmesi için bir kelimeyle, bir kavramla birleşmesi gerektiğini gördükleri için Ordu için yaptıkları çalışmada öncelikle böyle bir kelime arayışına girdiklerini söyledi. Ordu’yu temsil etmesi gereken şeyin oksijen olması gerektiğini düşünen Ataoğlu, hazırladıkları bu kampanya sonrasında Ordu’nun zihinlerde oksijen diyarı olarak yer alacağını söylüyor.

Oksijen elementinin kimyasal adı olan ‘O2’ formülünü Ordu şehrinin markası olarak resmeden ve bunun logosunu ortaya çıkaran Ataoğlu, Ordu’ya dışardan gelince en fazla dikkat çeken şeyin mor rengin çok fazla kullanılıyor olması olduğuna dikkat çekerek, “Şehrin gönül rengi mor ise, akıl kelimesi de oksijen olabilir. Bazı hastalara saf oksijen veriliyor. Bizim de Ordu’daki bazı rahatsızlıkları iyileştirmek için yola çıkış parolamız oksijen! Bilinçli yada bilinçsizce zarar vermek isteyenlere karşı durmalıyız. Ordu’nun her anlamda oksijene ihtiyacı var. Denizinin oksijene ihtiyacı var, artık denize giremiyoruz. Mimarisinin oksijene ihtiyacı var, çirkin yapılaşma şehrin güzelliğine leke sürdü. Ekonominin, sporun, eğitimin oksijene ihtiyacı var. Hayatımızın her alanında ve her anında oksijene çok ihtiyacımız var. Hem gerçek anlamda, hem de mecazi anlamda.” Ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ekonomist

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.