Ubisoft’tan toplumların sonu simülatörü

Ubisoft'un simülatörüyle dünyayı ne zaman yok edeceğinizi öğrenin.

02.03.2016 - 11:13 | Arzu Nilay Kocasu

Toplumların sonu simülatörü

Toplumu çöküşe ve ardından yok oluşa sürükleyecek bir salgına yakalanan ilk hastasınız. Henüz durumdan haberiniz yok elbette; masum bir ateşle hastaneye gitmeye karar verdiniz ve hastalığı çok kısa sürede yüzlerce kişiye bulaştırdınız. Kararlarınız ve konumunuz dünyanın günler veya aylar içinde yok olmasına sebep olabilir.

Herkesin gelişini belli eden bir çöküşün yok oluşa tam olarak ne zaman neden olacağını bilmeye hakkı var. Siz de böyle düşünenlerdenseniz, Ubisoft’tan iyi haber: Çöküş simülasyonunuz, dünyanın sizin başlattığınız bir salgınla var olmayı ne zaman bırakacağını söylemek için hazır.

Ubisoft’un Third-Person Shooter RPG’si (üçüncü şahıs nişancı rol yapma oyunu) Tom Clancy’s The Division’ın Mart ayında sevenleriyle buluşmaya hazırlanan yeni pakedi New York Collapse için hazırlanan simülatör, oyunda yer alan ve insanlığın tanıdığı en ölümcül virüs olan hayalî Variola Chimerapandemic’in medeniyetleri ne denli hızlı bir biçimde çökertebileceğini gerçek veri kullanarak kanıtlıyor.

Toplumların bu tür salgınlara karşı ne denli savunmasız ve kırılgan olabileceğini göstermeyi hedefleyen kampanyanın mimarı BETC Paris dün Londra’dan başlayan çöküşün dünyayı ne zaman devireceğini hesapladığı bir video yayınladı.

Londra’da başlayan felaketin videosunu izledikten sonra buraya tıklayarak felaketi kendi yuvanızdan başlatıp dünyayı kaç günde devireceğinizi öğrenebilirsiniz.

KÜNYE
Reklamveren: Ubisoft
Reklam Ajansı: BETC & BETC Digital Agency
ECD: Stéphane Xiberras
Kreatif Direktörler: Christophe Clapier, Ivan Beczkowski
Art Direktörler: Vincent Blachère, Raphaël Perrollier
Reklam Yazarları: Adrien Héron, Alban Gallee, Simon Lamasa
Kreatif Teknoloji Sorumluları: Thibault Dargeou, Frédéric Petitpont, Alexis Galbourdin
Baş Geliştirmeci: Nicolas Barradeau
Stratejik Planlama: Kevin Hutchings
Yapım: Make me Pulse & David Ronai

Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.