MediaCat

Uber’de üst düzey ayrılık

Şirketin üst kademesindeki iki isim ayrılık kararı aldı.

Uber’de üst düzey ayrılık

Geçtiğimiz ay New York Borsası’nda halka açılması pek de parlak sonuçlar vermeyen Uber‘de üst düzey iki ayrılık gerçekleşti. Uber CCO’su Barney Harford ve Uber CMO’su Rebecca Messina’nın şirketten ayrılacağı açıklandı.

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi şirket çalışanlarıyla paylaştığı e-mail’de Harford’un ayrılığının şirketin son iki yılda katettiği mesafenin sonucunda oluştuğunu belirtilerek, kendisinin şirketin günlük faaliyetleriyle daha fazla ilgilenebilecek pozisyona geldiğini, CCO pozisyonunun artık gerekli olmadığı hususunda Harford ile hemfikir olduklarını ve bunun sonucunda da Harford’un şirketten ayrılma kararı aldığını ifade etti.

Khosrowshahi’nin sağ kolu olarak şirkete Aralık 2017’de katılan Harford, görevinden 1 Temmuz’da ayrılacak.

Ayrılık kararı alan diğer isim Rebecca Messina ise şirkete dokuz ay önce katılmıştı. Messina’nın ayrılık nedeniyse, şirketin pazarlama, iletişim ve politika ekiplerinin tek bir çatıda, şirkette 2015 yılından bu yana görev alan Jill Hazelbaker liderliğinde birleştirilmesi kararı.

Khosrowshahi, e-mail’inde, “Böylesi ayrılık ya da değişimlerin duyurulması için doğru zaman asla yoktur ama geride bıraktığımız halka arzla birlikte, organizasyonumuzu basitleştirmek ve geleceğe hazırlamak için bunun iyi bir an olduğunu düşünüyorum.” satırlarına da yer verdi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.