MediaCat

Twitter’da Süper Takip dönemi

Twitter, premium abonelik seçeneği Super Follows’u ABD ve Kanada’da kullanıma sundu.

Twitter’da Süper Takip dönemi

Twitter, içerik üreticilerine yeni bir gelir modeli sunan Super Follows (Süper Takip) abonelik hizmetini bugün itibarıyla kullanıma sundu.

İlk olarak Şubat ayında tanıtılan özellik, kullanıcıların aylık bir abonelik ücreti karşılığında beğendikleri hesaplara abone olmalarını, hesap sahiplerinin ise bazı tweet’lerini bu ücretli abonelere özel olarak yayınlamalarını olanaklı kılacak. Şimdilik ABD ve Kanada’daki Twitter kullanıcıları için aktif hale getirilen özellik üzerinden gelir elde etmek isteyen hesaplarınsa en az 10 bin takipçisi ve 25 tweet’i olması şart. Uygun hesaplar, Süper Takip aboneliklerinin fiyatlarını ayda 2,99, 3,99, 4,99 ya da 9,99 dolar olarak belirleyebilecek.

Bir hesaba ücretli abone olan takipçiler Süper Takipçi rozeti ile işaretlenecek. Rozet, yanıtlarda da görünerek takipçilerin desteklemeyi tercih ettikleri hesaplarla doğrudan etkileşim kurma becerilerini artıracak.

Süper Takip, Twitter’ın içerik üreticilerini maddi olarak ilk destekleme çabası değil. Mayıs ayında şirket, kullanıcıların sevdikleri hesaplara para transferi gerçekleştirmesini sağlayan Bahşiş Kutusu özelliğini de tanıtmıştı.

ABD ve Kanada’da cihazları iOS işletim sistemine sahip Twitter kullanıcıları, bugünden itibaren bazı hesapları Süper Takip edebilecek ve özellik önümüzdeki haftalarda küresel çapta daha fazla kullanıcının beğenisine sunulacak. Android ve masaüstü desteğinin yakında geleceğini de ekleyelim.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.