MediaCat

Twitter’dan kullanıcılarına yeni gelir modeli

Kullanıcılar, Bahşiş Kutusu özelliği sayesinde birbirlerine para transferi gerçekleştirebilecek.

Twitter’dan kullanıcılarına yeni gelir modeli

Twitter, kullanıcılarının severek takip ettikleri hesapları maddi olarak da destekleyebilmelerini mümkün kılan Bahşiş Kutusu özelliğini başlattı. Buna göre kullanıcılar, bugüne kadar retweet ve beğenilerle destekledikleri hesapların sahiplerine diledikleri takdirde para transferi gerçekleştirebilecek.

Twitter Kıdemli Ürün Yöneticisi Esther Crawford’un açıklamasına göre; bugünden itibaren Twitter’ı İngilizce kullanan herkes iOS ve Android için Twitter’daki geçerli hesaplara para gönderebilecek. Şimdilik, Twitter’ı İngilizce kullanan sınırlı sayıda insan profillerine Bahşiş Kutusu ekleyerek destekleri kabul edebilecek. Bu grup, içerik oluşturucuları, gazeteciler, uzmanlar ve sivil toplum kuruluşlarını içerecek. Yakın zamanda özelliğin kapsamının daha fazla profil ve İngilizce dışındaki diller için de genişletilmesi planlanıyor.

Crawford, yaptığı açıklamada uygulamanın yeni Bahşiş Kutusu özelliğini şöyle detaylandırıyor: “Bir profil sayfasında ‘Takip Et’ düğmesinin yanında bir de ‘Bahşiş Kutusu’ simgesi görürseniz, bu hesabın Bahşiş Kutusu’nun etkin olduğu anlamına gelir. Simgeye dokunduğunuzda hesabın etkinleştirdiği ödeme hizmetlerinin bir listesini göreceksiniz. Hangi ödeme hizmetini veya platformu tercih ederseniz, seçtiğiniz miktarda desteği gerçekleştirebileceğiniz uygulamaya yönlendirileceksiniz. Bugün ekleyebileceğiniz hizmetler arasında Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal ve Venmo bulunuyor. Ayrıca Twitter, gönderiler üzerinen herhangi bir kesinti de yapmıyor.”

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.