MediaCat

Twitter sosyal TV girişimi Trendrr’ı satın aldı

Sosyal ağ, sosyal TV’yi tekeline almayı hedefliyor.

Twitter sosyal TV girişimi Trendrr’ı satın aldı

Yayıncılık ağlarının ve yayıncıların programları ile ilişkili twit akışına ulaşmalarını kolaylaştırmak isteyen Twitter, sosyal TV girişimi Trendrr‘ı satın aldığını duyurdu. Duyuruda, satın alma sırasında ödenen meblağ ve ödeme şekli konusunda bilgi verilmedi.

Advertising Age‘in haberinde, sosyal ağın Trendrr’in rakibi Bluefin Labs‘ı geçtiğimiz Şubat ayında 90 milyon dolara satın aldığına dikkat çekilerek, bu satın almanın Twitter’ın aynı doğrultuda attığı ikinci adım olduğu dile getiriliyor. Haberde Twitter’ın bu satın almalarla yayıncılık ağlarına ve markalara sosyal ağ üzerinde kendileri ilgili olarak gelişen diyaloğu ölçümleyebilme imkânı sağlamayı hedeflediği ifade ediliyor.

Twitter, Bluefin’in teknolojisini kullanarak geliştirdiği TV reklamı hedefleme ürününü Mayıs ayında hizmete sunmuştu. Ürün, pazarlamacıların, izledikleri dizilerden yola çıkarak hali hazırda kendi TV reklamlarını görmüş olma ihtimali yüksek Twitter kullanıcılarını hedefleyebilmelerine olanak sağlıyor.

Trendrr’ın farklı bir amaç için entegre edileceğini söyleyen Advertising Age, platformda yer alan ‘Curatorr’ adlı ürünün televizyon şovları etrafında gelişen diyaloğu özelleşmiş bir akışa dönüştürmekte kullanılacağı, bunun da diğer geliştiricilere ortaya çıkan veriden yola çıkarak uygulama hazırlama şansı vereceğini söylüyor. Dergi, uygulamanın özelleşmiş twit akışlarının internet siteleri ve dev ekranlar gibi alternatif alanlarda kullanımını kolaylaştıracağını belirtiyor.

Kaynak: Advertising Age

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.