MediaCat

Twitter sezon finallerini konuştu

Hafta sonunda ikinci ekranın en popüler programları Arka Sokaklar, O Ses Çocuklar ve Güneşi Beklerken oldu.

Twitter sezon finallerini konuştu

Ekranların sevilen haber programlarından İrfan Değirmenci ile Günaydın‘ın Cuma sabahı yayınlanan sezon sonu, toplamda aldığı 3.644 tweet ile günü zirvede kapattı. Sezonu kapatırken de ülke gündeminin nabzını tutan program, izleyicilerinin Twitter yoluyla ilettikleri haberleri ve mesajları da paylaşmaya devam etti. Program, izleyicilerinin güzel dilekleri ile ekrana tatil arası verdi.

ATV’nin yaz dizilerinden Diğer Yarım, yayınlanan ikinci bölümüyle sosyal TV‘de yayın gününü ikinci sırada bitirdi. #ikizolmak etiketiyle yayınlanan bu bölüm, Esma ve Zeynep’in hesap sorma planlarını anlatırken, dizi sosyal TV izleyicileri tarafından “sıcacık bir dizi” olarak tanımlandı. Günü üçüncü kapatan yapım ise Cumartesi günü sezon finali yapacak olan Arka Sokaklar’dı.

Hafta sonunda ikinci ekranın en popüler programları Arka Sokaklar, O Ses Çocuklar ve Güneşi Beklerken oldu.

Pazar günleri yayınlanan Güneşi Beklerken’in yayın saati yaklaştıkça izleyicilerinde yarattığı heyecan sosyal TV’ye de yansıdı ve Güneşi Beklerken Cuma gününü 4. sırada tamamladı. Günü 5. bitiren program ise Perşembe günü yayınlanan bölümünün esprileri ve sahneleri sıklıkla paylaşılan Kardeş Payı oldu.

Sosyal TV’de Cumartesi

Yaz sezonuna hızlı bir giriş yapan O Ses Çocuklar önceki hafta olduğu gibi bu hafta da Cumartesi gününü zirvede kapadı. Yarışma, Cumartesi günü toplamda 5.625 Tweet alırken, yarışmanın jüri üyelerinden Murat Boz‘un şu tweet’i Top Tweet oldu:

Günü ikinci sırada kapatan program, toplamda aldığı 5.099 Tweet ile Güneşi Beklerken oldu. Pazar günü için sabırsız bir bekleyişe giren Güneşi Beklerken izleyicilerinin parmaklarında yine dizinin geleceğinin belirsizliği vardı. Günün üçüncüsü Arka Sokaklar oldu. Leyla ve Murat’ın düğünü ile ekrana ara veren dizinin uzunluğu sosyal TV izleyicileri tarafından esprili cümlelerle eleştirildi.

Sosyal TV’de Pazar

Pazar akşamının lideri, toplamda aldığı 9.581 tweet ile rakiplerine açık ara fark atan Güneşi Beklerken oldu. Bir yandan Zeynep’in, Bora ile ilişkisi hakkında Kerem’e yaptığı açıklama ve Kerem ile Bora’nın karşı karşıya gelmesini konuşan izleyiciler, diğer yandan dizinin bitirilmesi ihtimalini bir kez daha değerlendirdiler. Bu konuyla ilgili Eren Türkmen’in şu tweet’i Top Tweet oldu:

Star TV’nin yaz sezonu için yayına aldığı yeni yarışma O Ses Çocuklar’a, hayranlarının Mustafa Ceceli’nin jüri üyeliğine olan beğenisi damgasını vururken, program Pazar gününü ikinci sırada tamamladı. Günün üçüncüsü ise FOX TV’nin sevilen dizisi O Hayat Benim oldu.

Hafta sonunda ikinci ekranın en popüler programları Arka Sokaklar, O Ses Çocuklar ve Güneşi Beklerken oldu.

* Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 27-28-29 Haziran 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.