Twitter şarapçı oluyor

Facebook'tan sonra en büyük sosyal paylaşım sitesi Twitter şarap üretici oluyor.Geçtiğimiz günlerde şirket değerini 1 milyar dolar olarak açıklayan...

19.10.2009 - 00:00 | MediaCat

Facebook’tan sonra en büyük sosyal paylaşım sitesi Twitter şarap üretici oluyor. Geçtiğimiz günlerde şirket değerini 1 milyar dolar olarak açıklayan Twitter, perşembe günü " acemi çaylak girişimi"nin açılışını duyurdu.

Twitter, San Francisco’lu özel bir şarap üreticisi firma ile şarap üretmek amacıyla ortak olduğunu ve şirketin kar amacı gütmediğini bildirdi. Şirket gelirleri Asya ve Afrika’daki kütüphaneleri desteklenmesinde kullanılacak.

Twitter kurucu ortakları Biz Stone ve Evan Wiilliams kendi bloglarından " acemi çaylak girişimi" hakkında " Bu heyecanın misyonunda iki şey var. Birincisi bilgilere erişimi şekillendirmek ve olumlu bir değişim meydana getirerek açık iletişimin gücünü vurgulamak" olarak açıkladılar.

Ağustos 2010 yılında ve sadece ön siparişle online olarak istenebilecek ilk iki şaraptan biri Pino Air, diğeri ise Chardonnay. Her şişe 20 dolara mal olacak. Şişe başına 5 dolar  kar elde edilecek. Üzüm hasadı Twitter personeli tarafından yapılacak.

Bu arada Twitter geçtiğimiz günlerde yeni Japon versiyonu başlattı. Bu Tweeting’de yabancı dilde ilk adım oldu.

Kaynak: gazeteport.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.