TV’deki GSM reklamları Ramazan’da 361 saati geçti

Ağustos ayında televizyonda yine en çok GSM şirketlerinin reklamlarının yayınlandığı ortaya çıktı.

06.09.2011 - 00:00 | MediaCat

Ağustos ayında televizyonda yine en çok GSM şirketlerinin reklamlarının yayınlandığı ortaya çıktı. Reklam takibi konusunda hizmet veren Nar Ajans’ın, ekrandaki reklamları mercek altına aldığı araştırmaya göre, Ramazan ayında GSM şirketlerinin ekranda toplam 361 saat reklamının yayınlandığı belirlenirken, en çok reklamı 14 bin 729 reklam spotuyla ‘Turkcell’in verdiği görüldü. “Vodafone” ve “Türk Telekom” sektörün ilk üç sırasını oluşturan diğer firmalar oldular. Aynı araştırmaya göre geçtiğimiz ay televizyonda yayınlanan reklamlar içinde sektör bazında ikinci sırada, toplam 262 saat ile gıda sektörü yer aldı. “Algida” 11 bin 689 reklam spotuyla birinci sırada bulunurken, “Ülker” ve “Sütaş” yayınlanan reklam sıralamasında ikinci ve üçüncülüğü aldı.

Nar Ajans’ın televizyonu kapsayan reklam araştırmasında kamu kurumları, Ramazan’da yayınlanan toplam 196 saatle üçüncü sırayı alırken, “Sağlık Bakanlığı” 6 bin 459 reklam ile geçtiğimiz ayı birinci sırada tamamladı. “AK Parti” ve “LÖSEV” en çok reklamı yayınlanan diğer markalar oldu. Ağustos ayında televizyonda en çok reklamı yayınlanan bir diğer sektör ise toplam 186 saat ile finans sektörü olurken, bu alanda “Finansbank” 5 bin 376 reklam spotu ile ilk sırada yer aldı. “Bonus Card” ve “Maximum Card” yayınlanan spot sayısına göre ilk üç sırayı oluşturdu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.