TÜSİAD’ın yeni yönetim kurulu başkanı Arzuhan Doğan

TÜSİAD 37. Genel Kurulu, 26 Ocak Perşembe günü biraraya geldi.

26.01.2007 - 13:50 | MediaCat

TÜSİAD 37. Genel Kurulu, 26 Ocak Perşembe günü biraraya geldi. Genel kurulda seçilen yeni yönetim kurulu, kendi arasında yaptığı seçimde yönetim kurulu başkanlığına Arzuhan Doğan Yalçındağ’ı getirdi.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Pekin Baran, Ferit Şahenk ve Ümit Boyner oldu. TÜSİAD Yönetim Kurulu, Yalçındağ ve başkan yardımcılarının yanı sıra Bülent Akgerman, Haluk Dinçer, Ayça Dinçkök, Ali Kibar, Erdal Karamercan ve Ethem Sancak’tan oluştu.

Akgerman, Meslek Örgütleriyle İlişkilerden Sorumlu olurken, Haluk Dinçer Dış işleri Komisyonu Başkanlığını, Ayça Dinçkök Bilgi Toplumu ve Yeni Teknolojiler Komisyonu Başkanlığını, Ali Kibar Şirket İşleri Komisyonu Başkanlığını, Erdal Karamercan Sanayi Hizmetler ve Tarım Komisyonu Başkanlığını, Ethem Sancak da Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığını yürütecek.

Profesyonel iş hayatına 1990 yılında Milpa bünyesinde başlayan Yalçındağ, Alman Quelle firması ile birlikte Mail Order şirketini kurdu ve bu şirkette 1992 yılına kadar yöneticilik yaptı. alternatif Bank Yönetim Kurulu’nda ve Milliyet Dergi Grubu yönetiminde görev alan Arzuhan Doğan Yalçındağ, Finans Bölümünün sorumluluğunu üstlendi ve 1996 yılında Kanal D’de çalışmaya başladı.

Halen Doğan TV ve Radyolarda CEO ve Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdüren Yalçındağ, 1999 yılında CNN International ile Doğan Yayın Holding arasında haber kanalı kurulması yönündeki çalışmaları başlattı ve proje Amerikalı Time Warner Grubu ile ortak olarak 2000 yılında CNN TÜRK adıyla yayın hayatına başladı.

Bununla birlikte Yalçındağ, Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Türk-Amerikan İş Adamları Derneği, Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı Yönetim Kurulu Üyelikleri ve Kadın Girişimciler Derneği Kurucu Üyeliği görevlerini de sürdüren Yalçındağ, Avrupa Birliği için Kadın İnisiyatifinin Kurucu Başkanı olarak da Türkiye adına AB ülkelerinde lobi çalışmaları yürütüyor.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığına getirilen Arzuhan Doğan Yalçındağ, halen Doğan TV ve radyolarda üst yönetici (CEO) ve Doğan Holding yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdürüyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.