MediaCat

Türkiye’nin saatçisi

Saat&Saat Türkiye’de 165 mağazası, 600 bayisi ve saatvesaat.com.tr üzerinden hizmet veriyor.

Temelleri 1971 yılında atılan ve “Türkiye’nin Saatçisi” mottosuyla çalışmalarını sürdüren Saat&Saat’in markalaşma süreci 90’lı yılların başında adidas saatlerinin distribütörlüğünü alması ile başladı. Daha kuruluş aşamasında Türkiye’nin en büyük saatçisi olmaya karar veren marka, bugün sadece Türkiye’de değil dünyada da en zengin marka karmasını aynı çatı altında toplayan tek şirket olarak faaliyet gösteriyor.

Müşteri memnuniyetini odak noktasına alan ve kaliteden ödün vermeden profesyonel bir yönetim anlayışıyla büyüyen Saat&Saat, ilk mağazasını 2006 yılında açarak perakende sektörüne adım attı ve bu mağaza ile global markaları bünyesine katmak için çalışmalarını hızlandırdı.

Dünyaca ünlü markalar tek çatı altında

Welder markasının tüm haklarını 2016 yılında satın alan marka aynı yıl Wesse markasını da portföyüne kattı. 2017 yılında Cerruti 1881’in Türkiye lisans anlaşmasını gerçekleştiren Saat&Saat, 2020 yılında Jacques Philippe’i bünyesine kattı ve U.S. Polo Assn. markasının da 34 ülkedeki üretim ve satış haklarını elde ederek global arenaya adım attı.

Saat&Saat bugün; Raymond Weil, Maurice Lacroix, Versace, Emporio Armani, Philipp Plein, Gc, Guess, Michael Kors, DKNY, Fossil, Furla, Ted Baker, Kenneth Cole, Tommy Hilfiger, Lacoste, Diesel ve adidas’ın aralarında bulunduğu 40’a yakın markanın Türkiye distribütörlüğünü üstleniyor. Dünya çapında markaların buluşma noktası olan Türkiye’nin saatçisi Saat&Saat’in marka bilinirliği Ipsos ile yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre yüzde 85 olarak ölçülüyor.

Saat&Saat Yönetim Kurulu<br />
Başkanı Ramazan Kaya

Saat&Saat Yönetim Kurulu
Başkanı Ramazan Kaya

Henüz 13 yaşında iken Tahtakale’de ailesinin yanında iş hayatına atılan, İngiltere’de aldığı eğitiminin ardından markanın kurulması ve markalaşması yönünde ilk adımları atan Saat&Saat Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kaya, “Bugün Türkiye’nin en çok saat satan şirketi durumuna gelmemizde en büyük etken art arda bünyemize kattığımız markaların gücü ve şirket çalışanlarımız. Onların hevesi, azmi ve özverili çalışması bizi büyüten en önemli unsur. Bununla birlikte altyapımızı güçlendirmeye her zaman özen gösterdik. Sürekli yenilenen teknolojiyi takip ettik ve günün ihtiyaçlarını doğru tespit ettik. Sektörün 1 numarası olmayı hedefleyerek 90’lı yılların başlarında markalaşma yolunda ilk adımlarımızı attık. adidas saatlerinin distribütörlüğünü aldıktan sonra hızlıca bir bayi yapılanmasına gittik. Şirketimizin ikinci devrimi ise organize perakende sektörüne girme kararımız oldu. Önceden Türkiye’nin seçkin saatçilerinde toptan satış kanalıyla satılan ürünlerimiz Saat&Saat adı altında kendi açtığımız mağazalarımızda tüketicilerle buluşmaya başladı.

Bugün Türkiye Yüzyılı’nda 40’a yakın markanın Türkiye distribütörlüğünü üstleniyoruz. Her bir markayı bir cumhuriyet olarak görüyor ona özel ekipler kuruyoruz. Bu işin hem distribütörlüğünü hem mağazacılığını hem de online satışını bir arada yürüten dünyadaki tek şirketiz. Tüm satış kanallarımızda tüketicilerimizin deneyimlerini iyileştirmek ve beklentilerine cevap verebilmek için her geçen gün kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Türkiye genelinde 165 Saat&Saat mağazamız, 600 bayimiz ile saatvesaat.com.tr üzerinden dünyaca ünlü markalarımızı saat severlerle buluşturuyoruz. Bununla birlikte Türkiye’nin genelinde tek yetkili teknik servis hizmeti veriyoruz. Sektörümüzde öncü olarak tüm mağazalarımızda her marka saat için kapsamlı teknik servis desteği sağlıyoruz” dedi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.