MediaCat

Türkiye’nin en sevilen markaları

MediaCat Ağustos sayısında Ipsos ile birlikte Türkiye’nin en sevilen markalarını belirledi.

Türkiye’nin en sevilen markaları

Türkiye’nin en sevdiği markalar altıncı kez belirlendi. MediaCat‘in Ipsos işbirliği ile yürüttüğü Türkiye’nin Lovemark‘ları araştırmasına bu sene yeni kategoriler eklendi ve toplam kategori sayısı 23 oldu. Türk tüketicisinin en sevdiği markalar genel olarak geçen yılla paralellik gösterse de, 2013’te ciddi değişiklikler de söz konusu.

Kenan Tekdağ ‘Şov başlıyor’

TMSF tarafından el konulduktan sonra Ciner Grubu’na satılan Show TV’de yeni yapılanma başladı. Show TV‘nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ, ‘Şov başlıyor’ sloganıyla start verilen yapılanmadan Gezi olaylarında medyanın tutumuna kadar merak edilenleri MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan’a anlattı.

Show TV Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ

Facebook’ta başarının şifreleri

Facebook reklamcılar ve reklamverenler için sunduğu imkânları her geçen gün geliştiriyor. Bu durum markalara yeni fırsatlar sunarken aynı anda literatüre yeni vakalar da kazandırıyor. Facebook CEEMEA Bölgesi Türkiye Pazarı Yöneticisi Fırat Dirik, Facebook’ta markaların en sık yaptığı yanlışlarla birlikte Facebook kullanıcılarının paylaşma isteğini tetikleyecek içeriklerin ortak noktalarını MediaCat’e anlattı.

Pazarlamada kişiselleştirme devri

Ürünü kişiye göre farklılaştırma temeline dayanan ‘kişiselleştirme’ yaklaşımı pazarlama dünyasının yükselen trendlerinden biri. Günümüzde özellikle interaktif unsurlarla ve sosyal medyayla desteklenen kişiselleştirilmiş kampanyalar, tüketicinin ilgisini cezbettiği kadar, markaya ekstra rekabet gücü de kazandırıyor. Türkiye’den ve dünyadan kişiselleştirme örnekleri MediaCat Ağustos sayısında.

Orta yaşın dijitalle sınavı

Bugün 45 yaşında olanlar, Türkiye’de ilk internet bağlantısı bir üniversitenin laboratuvarında sağlandığında 25 yaşındaydılar. Peki, orta yaşlarını süren kesimin internet kullanımı genç nüfusun internet kullanımından hangi noktalarda ayrışıyor? TGI Net Türkiye Araştırması verilerine göre, 45 yaş ve üzeri grubunun internet tutum ve davranışları gençlere oranla farklılık gösterse de, kullanım oranları açısından büyük bir fark gözlenmiyor.

“Big Data’yı boşverin hesap makinesi kullanın”

Dünya çapında tanınan büyük firmalarda 100’ün üzerinde fiyatlandırma projesi yürüten Frank Bilstein‘la fiyatlandırmadaki son trendleri konuştuk. Eticaret sitelerinin yarattığı indirim atmosferini markalar için tehlikeli bulan Bilstein, fiyat imajı sağlam Apple‘ın ise zamanla güç kaybedebileceğini düşünüyor.

Fiyatlandırma Uzmanı Frank Bilstein

Devamı ve daha fazlası MediaCat Ağustos sayısında…

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.