Türkiye’nin en sevdiği sigorta markaları

Ipsos ve MediaCat işbirliğiyle gerçekleştirilen Lovemarks 2017 araştırmasına göre Türkiye'nin en sevilen sigorta markaları karşınızda.
13.03.2018 - 10:46

Sigorta şirketleri hayatımızı en çok etkileyen şirketlerin başında geliyor. Türkiye’de sigortacılık ilk kez 1872 yılında İngilizler tarafından başlatılmış. Günümüzde Türkiye Sigorta Birliği’ne 70 şirket üye. Ama yerli-yabancı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar reklamveren sigorta markası var.

Okurlarımızın yakından takip ettikleri ve Kasım 2017’de Brand Week kapsamında ödüllerini takdim ettiğimiz Lovemarks araştırmasında sigorta kategorisini de sormuştuk. Ipsos ve MediaCat işbirliğiyle gerçekleştirilen Lovemarks araştırması Mart-Temmuz 2017 arasında Türkiye temsili 3 bin 14 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmişti. Ancak sigorta kategorisinde skorun 10’u geçmemesi nedeniyle sonuçları açıklamamıştık. Önemli bir diğer bulgu ise tıpkı kişisel bakım marketleri, saç boyası ve sivil toplum örgütleri kategorilerinde olduğu gibi sigorta kategorisinde de Türk tüketicisinin aklına oldukça sınırlı sayıda marka gelmesiydi.

Lovemark Endeks
 2017
AXA7
Allianz6
Anadolu Sigorta5
Aksigorta3
Avivasa2
Güneş Sigorta1
Anadolu Hayat Emeklilik1


Bu kategoride açık ara sivrilen bir marka bulunmamakla birlikte liderliği AXA aldı. İlk aklınıza gelen marka sorusuna da yüzde 10 AXA yanıtı aldık. Hemen arkasından yüzde 8 ile Allianz geldi. Bir başka dikkat çeken nokta ise AXA’nın 35-45 ve C2 SES grubuyla daha yakın bağ kurmuş olması.

İletişimde uzun süredir duygusal bir ton kullanan Allianz, kadın tüketicinin kalbinin derinliklerine attığı çapayla, kadınların vazgeçemediği bir marka.

Diğer sigorta markaları kategoriye göre ayrı telaffuz edilmezken Anadolu Sigorta ayrıca Anadolu Hayat Emeklilik olarak telaffuz ediliyor.

Türk halkının en sevdiği sigorta markalarına baktığımızda AXA’yı listenin başında görüyoruz. Onu birbirine yakın skorlarla takip eden markalarsa sırasıyla Allianz ve Anadolu Sigorta.

Kaynak: Lovemarks 2017 araştırması

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.