Türkiye’den de Blackberry’ye inceleme

Bilgi teknolojileri ve İletişim Kurumu, güvenlik sorunu nedeniyle Blackberry marka telefonları incelemeye aldı...

06.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Bilgi teknolojileri ve İletişim Kurumu, güvenlik sorunu nedeniyle Blackberry marka telefonları incelemeye aldı. Bilgi teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, Vodafone Türkiye ve Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) işbirliğiyle gerçekleşen "KOBİ’lerle İşbirliği" toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

Bir soru üzerine; Blackberry telefonlarla ilgili güvenlik sorunu nedeniyle inceleme başlatıldığını belirten Acarer, "İnceleme 1-2 hafta içinde sonuçlanır. Kısa bir süre sonra bunu kamuoyuyla paylaşacağız" dedi. Tayfun Acarer, güvenlik olayına sadece cihazlar üzerinden bakılmaması gerektiğine işaret ederek, internette de bir güvenlik sorunu olduğunu vurguladı.
Acarer, incelemede güvenlik sorununu tespit edilmesi durumunda uygulanacak müeyyidelere hukukçuların karar vereceğini ifade etti.

Her yıl yaklaşık 15-16 milyon telefonun ithal edildiğini açıklayan Acarer, Türkiye’de şu anda var olan 150 milyon telefonun 10 milyonunun kara listede olduğunu da sözlerine ekledi. Blackberry geçtiğimiz günlerde de Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’da yasaklanmıştı.

ntvmsnbc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.