Türkiye’deki LinkedIn kullanıcılarının sayısı 1 milyona ulaştı

Dünya genelinde 150 milyonun üzerindeki üyesi ile dünyanın en büyük profesyonel ağı olan LinkedIn, bugün, Türkiye’de bir milyonun üzerinde profesyonel üyeye sahip olduğunu duyurdu

10.02.2012 - 00:00 | MediaCat

Dünya genelinde 150 milyonun üzerindeki üyesi ile dünyanın en büyük profesyonel ağı olan LinkedIn, bugün, Türkiye’de bir milyonun üzerinde profesyonel üyeye sahip olduğunu duyurdu. 

LinkedIn EMEA Bölgesi Genel Müdürü Ariel Eckstein, bugünün en hızlı büyüyen global ekonomilerinden biri olan Türkiye’nin üyelik dönüm noktası ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Eckstein, “Türkiye, coğrafi ve ekonomik açıdan LinkedIn için stratejik bir pazar teşkil ediyor. Artış gösteren yabancı yatırım ile birlikte Türkiye’nin Avrupa ve Doğu arasındaki köprü konumu, yeni iş fırsatları ile daha da fazla karşılaşacak olan Türk profesyonelleri için ümit vaat ediyor.” dedi.

Tüm bunlara ek olarak, Aviva, Abdi İbrahim, Medyasoft ve Doğuş Holding’in de aralarında bulunduğu Türk işverenler, Türkiye’deki en iyi yetenekleri bulmak ve işe almak üzere LinkedIn’in İnsan Kaynakları Çözümlerini kullanıyor. LinkedIn üzerinden şirketler, geleneksel işe alım araçlarına oranla en iyi adayları daha hızlı ve daha düşük maliyetlerle bulabiliyor ve işe alabiliyor.

Türk LinkedIn üyeleri tarafından şu anda en fazla temsil edilmekte olan üç sektör şunlardan oluşuyor:
• Bankacılık
• IT ve Yazılım Hizmetleri
• İnşaat

En yüksek LinkedIn üyeliğine sahip üç Türk şirketi ise şöyle:
• Mynet
• Turkcell
• Meb
 
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.