Türkiye’de en hızlı büyüyen alan adı kayıt sistemi Dot TK!

Şirketlerin hiçbir belge ya da bürokratik işlem gerekmeden birkaç saniyede kolayca alan ismi alabildiği...

11.02.2009 - 13:39 | MediaCat

Şirketlerin hiçbir belge ya da bürokratik işlem gerekmeden birkaç saniyede kolayca alan ismi alabildiği Dot TK’ya her hafta binlerce yeni alan ismi kaydediliyor.

.TK uzantılı alan adları veren internet şirketi Dot TK, son üç hafta içinde .COM ve .TR uzantılı diğer alan adı sistemlerinden çok daha hızlı büyüdüğünü açıkladı. Uygun maliyetli alan adları konusunda lider bir sağlayıcı olarak tanınan Dot TK alan adları Türkiye’de ulusal alan adı uzantısı olarak kullanılabiliyor.

Birkaç haftadan bu yana Dot TK alan adları, şirketin web sitesi www.dot.tk adresinin yanı sıra Türkiye’nin önde gelen internet servis ve hosting sağlayıcılarının web sitelerinden de satın alınabiliyor. Bu işbirliği sayesinde daha şimdiden her hafta kaydedilen binlerce yeni alan ismi ile .COM ve .TR uzantılı sistemlerin haftalık 1.750 alan adı hacminden çok daha büyük bir orana ulaşılıyor.

Dot TK Teknoloji Yöneticisi Maurice van der Meer, “Özellikle son aylarda hosting sağlayıcılarından, Dot TK alan adlarının yeniden satışa sunulması yönünde çok sayıda talep aldık. Uzantılarında .TR ve .COM olan diğer alan adı kayıt sistemlerinden alan adı satın almanın çok zahmetli ve pahalı olduğu görülüyor. Dot TK sayesinde iş ortaklarımız API kullanarak Dot TK alan adı kayıt sistemine kolaylıkla bağlanabildiği gibi, kayıt süreci boyunca büyük bir esneklik ve hıza da sahip oluyor. API aracılığıyla kaydedilen alan adları hemen o anda kullanıma açılıyor,” diyor ve kayıt için herhangi bir bürokratik işlem kullanılmadığından sürecin büyük bir hızla tamamlandığını ve internet servis sağlayıcıların çoğunun bu hizmetleri çoktan kendi sitelerinde sunmaya başladıklarını belirtiyor.

Dot TK, otomatik bir API ya da manüel bir web arayüzü sayesinde küçük ya da büyük tüm hosting sağlayıcılarına bağlanabiliyor. Dot TK İş Ortakları Programı’nda bulunan farklı seviyeler aracılığıyla her internet servis ya da hosting sağlayıcısı Dot TK alan adlarını web siteleri içine alabiliyor.

AWBS.COM CEO’su Stephen Ahnen ise, “Dot TK’in alan adı sistemine güveniyor ve otomatik alan ismi kayıt süreci ve uygun fiyatlarıyla Dot TK’nın Türkiye pazarında kısa zamanda çok aktif bir oyuncu olacağına inanıyoruz. AWBS.COM tam da bu nedenle Dot TK’yı kendi yazılımının bir modülü olarak tüm AWBS müşterilerinin ulaşabileceği şekilde entegre etmiş bulunuyor. AWBS çok sayıda Türk hosting sağlayıcısı tarafından bir süredir zaten kullanılıyordu ve bu entegrasyonun Türkiye’deki müşteri tabanımızı büyük ölçüde artıracağına da inanıyoruz.” diyor.

Dot TK, 3 Mart tarihinden itibaren www.dot.tk adresinde tüm ortaklarının listesini yayımlayacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.