Zenith, global marka kimliğini yeniledi

Publicis Groupe'un global medya ajanslarından Zenith, yeni global marka vizyonu ve marka kimliğini tanıttı.

11.05.2017 - 17:03 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Zenith, global marka kimliğini yeniledi

Publicis Groupe‘un global medya ajanslarından Zenith, bugün gerçekleştirdiği lansmanla yenilenen marka kimliğini ve platformlarıyla desteklediği yeni global yaklaşımını tanıttı. Ajansın global marka başkanı Vittorio Bonori liderliğinde gerçekleştirilen lansman, ROI Ajansı’nın 2002 yılında gerçekleşen konumlanmasından sonraki en önemli gelişme olarak kabul edilirken ajans, bu yeni yapılanmayla birlikte müşterileri için daha kârlı bir büyüme sağlayacak şekilde pazar dönüşümünde etkin rol oynamayı hedeflediğini duyurdu.

Karşılaşılan zorlu iletişim sorunlarını gelişmiş iletişim modelleriyle çözmek amacıyla tasarlanan ROI+ adını verdikleri bu yeni modelin ajans müşterilerine temelde şu üç faydayı sağlaması bekleniyor:

  • Gerçekleşecek iş dönüşümüyle birlikte yatırımların daha fazla geri dönüşünü sağlayacak yeni stratejilerin oluşmasına imkân sağlamak,
  • Tüketici yolculuğuna daha fazla odaklanarak kişiselleştirilmiş iletişimi geniş çerçevede tasarlamak,
  • Makine öğrenimi gibi pazarı yöneten otomasyonlarla satış verimliliğini azami seviyeye taşımak.

ROI Ajansı’nı konumlarken “yeni fırsatları keşfetmek, zorlu iletişim sorunlarına çözüm üretmek ve çalıştıkları markaları büyütmek için veriyi, teknolojiyi ve güçlü uzmanlıkları bir araya getirerek harmanlama” vizyonundan yola çıkan Zenith, yeni global marka değişim programı kapsamında “zirve” logosunu da tüm dünyadaki marka kimliğini farklılaştıracak ölçüde yeni renkler, fontlar ve fotoğraflarla destekleyerek yeniden tasarladı. Bununla birlikte global internet sitesi Zenithmedia.com’u da tamamen yenileyen Zenith, bünyesindeki veri ve analizlerini internet sitesinde “global intelligence” adını verdiği interaktif bir bölümde herkesin hizmetine sunuyor.

Zenith, global marka kimliğini yeniledi

Zenith’in global yaklaşımı ve marka değişiminde ajansın dünyadaki pazar liderleriyle (Amerika, İngiltere, Almanya ve Çin) yakından çalışan Global Liderlik Takımı önemli görev üstlenmekle birlikte çeşitli dijital, tasarım ve danışmanlık ekipleri de bu süreçte görev yaptı.

Son olarak Zenith Global Marka Başkanı Vittorio Bonori, yenilenmeye yönelik şunları söyledi:

“Biz, müşterilerimiz için bir dönüşüm vizyonu hayal ediyoruz ve bu vizyon da teknolojiyi ve inovasyonu içinde barındıracak yeni bir iş yapış biçimini gerektiriyor. Zenith’in yeni stratejik vizyonunun ve marka kimliğinin, markamızın ayırt edici ROI konumlanmasını daha da güçlendirerek, bizi diğer rakiplerimizden ayıracağına inanıyorum.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.