MediaCat

Türkiye Araştırmacılar Derneği üye olma koşullarını yeniledi

TÜAD, Olağanüsü Tüzük Kurultayı ile özdenetimi güçlendirdi.

Türkiye Araştırmacılar Derneği üye olma koşullarını yeniledi

Profesyonel araştırma kuruluşlarını bünyesinde barındıran tek sivil toplum örgütü olan TÜAD, tüzel ve bireysel üye olma koşullarını yeniledi.

7 Ocak 2014 tarihinde tamamlanan Olağanüstü Tüzük Kurultayı ile TÜAD üyeliği profesyonel kuralları vazgeçilmez kılan yeni koşullara bağlandı. Buna göre TÜAD üyesi şirketlerin ulusal çapta bir araştırmayı yapabilecek organizasyona sahip olmaları, yüksek profesyonel standart taahhütnamesini imzalamaları, bağımsız bir denetim kuruluşu tarafından düzenli denetlenmeyi kabul etmeleri ve yılda en az iki kez denetlenmeleri, Güvenilir Araştırma Belgesi sahibi olmaları, her türlü profesyonel ve etik soruşturmada TÜAD Etik Kurulu ile işbirliği yapmaları gibi yeni koşullar getirildi.

TÜAD Tüzük Kurultayı ardından başkan Vural Çakır şu değerlendirmede bulundu: “Araştırma ekonomik ve toplumsal hayatta çok önemli rol oynuyor. Birçok önemli karar araştırmalara bağlı olarak alınıyor. Bu kadar değerli bir sektörde faaliyet gösteren şirketlerin, yüksek profesyonel standartlar taşımaları  ve   özdenetimlerini güçlendirmeleri zorunlu. Yeni tüzüğümüz bu açıdan devrim niteliğinde değişiklikler sağladı. Artık bütün araştırmaverenlere ve  kamu kuruluşlarına TÜAD üyeliğini esas ölçüt olarak almalarını gönül rahatlığı ile önerebiliriz. Değerli medya kuruluşlarımız da, profesyonel kurallara uygun araştırmalar yayınlamak istediklerinde  TÜAD’ı refererans olarak alabilirler”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.