Türkiye Akdenizlidir!

Türkiye’nin yeni tanıtım stratejisi açıklandı.

25.12.2005 - 00:00 | MediaCat

Türkiye’nin yeni tanıtım stratejisi açıklandı. Yeni stratejinin ve yaratıcı çalışmaların kamuoyuyla paylaşılması amacıyla 24 Aralık Cumartesi günü Reklamcılık Vakfında bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Özgür Özaslan ile bakanlığın açtığı konkuru kazanarak Türkiye’nin Avrupa ve ABD’ye yönelik tanıtım faaliyetlerini üstlenen Wunderman İstanbul’un Başkanı Atilla Aksoy katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada Türkiye’nin dünyada en çok turist çeken 8. ülke olduğunu söyleyen Özaslan, Türkiye’nin artık birinci ligde yer aldığını ve izleyen değil, izlenen bir ülke olduğunu ifade etti.

Daha sonra söz alan Aksoy, Türkiye’nin yeni tanıtım stratejisini anlattı. Türkiye’nin bundan sonraki iletişim çalışmalarında Akdenizliğe vurgu yapılacağını söyleyen Aksoy, kampanyanın sloganının ise ‘Mediterranean and more’ (Akdeniz ve daha fazlası) olacağını kaydetti.

Akdeniz’in hızla gelişen bir pazar olduğunu, Türkiye için çok önemli pazarlar olan Batı ülkelerinde ‘yakınlık hissi’ yarattığını, güçlü bir kültürel ve tarihsel birikime işaret ettiğini, zengin bir mutfağa sahip olduğunu ve her şeyden önce bir deniz ismi olduğu için deniz-kum-güneş turizmini doğrudan çağrıştırdığını söyleyen Aksoy, yeni stratejiyle bu mesajların hepsini birden iletme imkanı bulacaklarını ifade etti.

Yıllık 40 milyon dolarlık bir bütçe kullanılacak olan kampanyada genel Türkiye tanıtımının yanısıra İstanbul, Antalya ve Kapadokya gibi yerlerin ön plan çıkarılacağı destinasyon odaklı bir strateji de izlenecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.