Açıkhavanın 2016 yılı performansı açıklandı

Rapora göre, 2016 yılında açıkhava mecrasının toplam cirosu bir önceki yıla kıyasla yüzde 2 büyüyerek 712 milyon TL'yi buldu.

13.03.2017 - 11:48 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Açıkhavada yılın ilk yarısının reklam yatırımları açıklandı

Açıkhava Reklamcıları Vakfı ARVAK, 2012 yılından bu yana yayımlanan Türkiye Açıkhava Yatırımları Raporu’nun 2016 yılını kapsayan sonuçlarını açıkladı. Ernest&Young işbirliğinde hazırlanan rapor, raketten büyük boyutlu açıkhava reklamlarına, indoor reklamlardan dijital ekranlara kadar tüm Türkiye açıkhava mecrasının 2016 yılına ait performansını ortaya koyuyor.

Türkiye açıkhava reklam yatırımları

Açıkhavanın 2016 yılı performansı açıklandı

Sektörün önde gelen 20 markasının cirolarını bildirerek katıldığı rapora göre, açıkhava mecrasının geçen yıla ait verileri şöyle:

  • Mecranın 2016 yılındaki toplam cirosu 712 milyon TL olarak belirlendi. Bu oran geçtiğimiz yıla kıyasla kayda değer bir büyüme yaşanmadığını gösteriyor.
  • Gelişmekte olan dijital açıkhava segmentine yapılan reklam yatırımları 62 milyon TL oldu. Bu rakam, toplam yatırımların yaklaşık yüzde 7’sine tekabül ediyor. Dijital açıkhava segmentinin açıkhava mecrasının büyüme oranından farklı bir ivmeyle büyüdüğü görülüyor.
  • Giantposter (duvar, parapet, cam yüzey, giantboard…) reklam yatırımları 144 milyon TL olarak belirlendi (toplam yatırımın yüzde 20’si).

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.