Turkcell’le adada çiğköfte keyfi

Marka, geride bıraktığını iddia ettiği ABD'nin ardından şimdi de İngiltere'yi tiye alıyor.

06.02.2015 - 10:15 | Ali Kuru

Turkcell'le adada çiğköfte keyfi

Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın önde gelen mobil operatörlerinden birisi olma imajını güçlendirmeye çalışan Turkcell, kapsama alanı konusunda geride bıraktığını iddia ettiği ABD’yi konu alan ilk reklam filminin ardından şimdi de İngiltere’yi tiye alan bir reklam filmi yayınladı.

Reklamda her iki operatörün de en üstün internet teknolojilerinin kapsama oranının karşılaştırıldığı notu bulunuyor. İngiltere’nin en büyük mobil operatörü EE‘nin internet sitesinden paylaştığı nüfusa orantılı kapsama alanı verisinden yola çıkan Turkcell, EE’nin İngiltere’nin yüzde 80’ine erişen 4G kapsama alanına karşılık markanın Türkiye’nin yüzde 88,09’una erişen 3G oranını gösteriyor.

İngiltere’de telekomünikasyon sektörünü düzenleyen bağımsız otorite Ofcom‘a göre, 2014 sonu verileri itibarıyla EE’nin 3G erişim oranı İngiltere’nin yüzden 98’ine erişmiş olsa ve reklam filminin çıkış noktası elmalar ile armutları karşılaştırıyor gibi dursa da, Rafineri‘nin eğlenceli fikri izlenmeye değer.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.