Turkcell’de üç genel müdür yardımcısı görevinden ayrıldı

Turkcell üst düzey yönetiminde 3 üst düzey ayrılık birden yaşandı.

25.04.2014 - 11:55 | Ali Kuru

Ahmet Akça Turkcell'in yeni yönetim kurulu başkanı oldu.

Turkcell‘de genel müdür yardımcısı olarak görev yapan üç isim; Koray Öztürkler, Meltem Kalender Öztürk ve Hulusi Acar görevlerinden ayrıldı. Hürriyet’in konuya ilişkin haberinde; Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Öztürkler, İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Öztürk ve Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Acar’ın kendi istekleri ile ayrıldıkları bilgisi paylaşılıyor.

Turkcell’de genel müdür yardımcısı düzeyinde 15 kişi çalışıyor. Ayrılan üç ismin özgeçmişleri şöyle:

Koray Öztürkler, Genel Müdür Yardımcısı/Kurumsal İletişim ve İlişkiler

Kurumsal iletişim ve ilişkilerden sorumlu genel müdür yardımcısı Koray Öztürkler, İşletme Yüksek Lisansını (MBA) 1990 yılında Mercer Üniversitesi’nden aldı. Öztürkler, 1990-1994 yılları arasında ABD’de Accenture Danışmanlık şirketinde telekomünikasyon sektöründe danışmanlık, 1994-1998 yılları arasında Yapı Kredi Bankası’nda değişim programı direktörlüğü yaptı. Turkcell’e 1998 yılında yurt dışı iş geliştirme direktörü olarak katılan Öztürkler, 2002-2008 yılları arasında yatırımcı ilişkilerinden sorumlu bölüm başkanlığı görevini yürüttü.

Meltem Kalender Öztürk, Genel Müdür Yardımcısı/İnsan Kaynakları

Meltem Kalender Öztürk Turkcell’e 1998 yılında katıldı. 2001-2011 yılları arasında çalışan ilişkileri yönetimi bölüm başkanı olarak görev yapan Öztürk, bu görev çerçevesinde eğitim yönetimi, performans ve yetenek yönetimi, ücretlendirme, çalışan ilişkileri, organizasyonel gelişim ve kalite yönetimi alanlarında sorumluluklar yürüttü. İnsan kaynakları genel müdür yardımcısı olarak görevini sürdürmekte olan Öztürk, Logo Business Solutions ve Işıklar Holding’te de insan kaynakları yönetimi alanında çalıştı. Meltem Kalender Öztürk, Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu.

Hulusi Acar, Genel Müdür Yardımcısı/Bireysel Satış

Hulusi Acar Turkcell’e 2000 yılında katıldı. Aralık 2009’dan itibaren bireysel satıştan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görevini sürdürdü. Galatasaray Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1995 yılında mezun olan Acar, THY ve Koçtaş Ticaret AŞ’de Satış alanında farklı pozisyonlarda çalıştı. Turkcell’de ise sırasıyla 2000-2004 yılları arasında saha satış yöneticiliği, Marmara bölge koordinatörlüğü ve Türkiye satış müdürlüğü pozisyonlarında, Mart 2004-Kasım 2006 yılları arasında ise Astelit’te satış ve müşteri ilişkileri genel müdür yardımcısı olarak görev yaptı. Acar, bireysel satıştan sorumlu genel müdür yardımcısı pozisyonuna atanmadan önce bireysel satış bünyesinde satış yönetimi ve toptan satış-distribütör yönetimi bölüm başkanlığı görevlerini yürüttü.

Kaynak: Hürriyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.