Turkcell ve Nokia işbirliğine gitti

Nokia ve Turkcell, kişisel e-posta hesaplarına cep telefonundan kolay ulaşım imkânı sağlayan Nokia Mesajlaşma servisini Turkcell müşterilerine sunacak...

18.02.2010 - 00:00 | MediaCat

Nokia ve Turkcell, kişisel e-posta hesaplarına cep telefonundan kolay ulaşım imkânı sağlayan Nokia Mesajlaşma servisini Turkcell müşterilerine sunacak.

Turkcell ve Nokia, tüketici mesajlaşma servisi olan Nokia Mesajlaşmayı Turkcell müşterilerine sunma konusunda anlaştı.  Bu anlaşma iki şirketin 2009 yılında, Ovi Servislerinin pazarlanması üzerine yaptıkları Mutabakat Anlaşması kapsamında gerçekleşiyor.  

Nokia Mesajlaşma servisinin 2010 yılının ilk yarısının sonunda Turkcell müşterilerinin kullanımına sunulması bekleniyor.

Turkcell’in kurulduğundan bu yana abonelerine en iyi teknoloji ve servisleri sunma vizyonuyla hareket ettiğini belirten Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, “Hem kurumsal, hem bireysel müşterilerimiz için mobil servisleri ve mobil interneti kullanarak değer yaratmayı amaçlıyoruz. Dünyanın lider mobil cihaz üreticisi olan Nokia’yı da, bu amacımızı gerçekleştirmek ve büyüyen potansiyeli değerlendirebilmek için güçlü bir iş ortağı olarak görüyoruz” dedi.

Nokia Başkan Yardımcısı Anssi Vanjoki ise “Nokia, mobil e-postanın olabildiğince çok kişi tarafından kullanılmasını hedefliyor ve bu çerçevede Turkcell ile yapılan anlaşmanın önemli bir kilometre taşı olduğuna inanıyor. Nokia E71 ve E72 gibi mesajlaşma cihazlarımıza Türkiye’de önemli bir talep olduğunu gördük ve buna bağlı olarak bu servisimizin pazarda önemli bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Turkcell müşterilerinin 10 adede kadar kişisel e-postalarını cihazlarının ana ekranında push e-posta olarak alabilmeleri ve e-postalarına kolayca erişebilmeleri için yalnızca e-posta adreslerini ve şifrelerini girmeleri yeterli olacak. Bundan sonra her an, her yerde e-postalarını okuyabilecek, yanıtlayabilecek, e-postalarına dosya ekleyip, ekli dosyaları da indirebilecekler. Cepten e-posta kullanımını müşterilerinin günlük hayatının bir parçası haline getirmeyi amaçlayan Turkcell, yapılan bu işbirliği ile müşterilerinin hayatını kolaylaştırarak, bu hedefine bir adım daha yaklaşmış olacak.

Nokia Mesajlaşma servisi, e-posta hesaplarının yanı sıra tüm dünyada binlerce internet ve e-posta servis sağlayıcısının e-posta çözümlerini de mobil hale getiriyor. Turkcell müşterileri, Gmail™, Yahoo!®Mail ve Windows Live ™ Hotmail® gibi e-posta sağlayıcılarından aldıkları kişisel e-posta hesaplarından 10 adede kadarını Nokia cihazları üzerinde doğrudan push e-posta hesabı olarak kullanabilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.