Turkcell KKTC 3G lisansını aldı

Turkcell’in Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren iştiraki

14.03.2008 - 14:07 | MediaCat

Turkcell’in Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren iştiraki Kıbrıs Mobile Telekomünikasyon Ltd. Şti. (KKTCell), 3. Nesil altyapı lisansı aldı.

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Salih Usar, KKTC Maliye Bakanı Ahmet Uzun, KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Telekomünikasyon Dairesi Başkanı Feridun Üstün ve KKTCell yönetiminin hazır bulunduğu imza töreni bugün (14 Mart) Lefkoşa’daki Maliye Bakanlığı binasında yapıldı.


KKTCell 3. Nesil altyapı lisansı için 10 işgünü içinde 10 milyon ABD doları ödeyecek

KKTCell olarak uzun zamandır bekledikleri bir hedefi gerçekleştirmenin mutluluğu içinde olduklarını belirten KKTCell Genel Müdürü Gürkan Sarıoğlu, en geç Haziran başında 3. Nesil Deneme Şebekesi üzerinden test görüşmelerinin yapılabileceğini belirtti. Sözleşme uyarınca Kuzey Kıbrıs’ta 3. Nesil sistemi yedi ay sonra devreye girecek.

3. Nesil iletişim teknolojileri ile birlikte KKTCell aboneleri, mobil geniş bandın sağlayacağı hız ile birlikte yüksek hızda mobil internet ve data transferi, görüntülü görüşme, mobil TV ve pek çok farklı katma değerli hizmetlerden faydalanma imkânına kavuşacaklar. 3. Nesil iletişim teknolojileri bir turizm ülkesi olan KKTC’nin benzer ülkelerin bu teknoloji ile sahip olduğu rekabet avantajına kavuşmasını da sağlayacak.

1999 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Telekomünikasyon Dairesi ile gelir paylaşımı anlaşması çerçevesinde hizmete giren %100 Turkcell iştiraki KKTCell, Ağustos 2007’den bu yana GSM Lisans sözleşmesi çerçevesinde faaliyet gösteriyor. 2007 yılsonu itibarıyla KKTCell’in yaklaşık 277 bin abonesi bulunuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.