Turkcell ile iş fikirleri yarışıyor

Turkcell ve etkin girişimcileri desteklemek amacıyla kurulmuş uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan Endeavor Türkiye...

28.10.2010 - 00:00 | MediaCat

Turkcell ve etkin girişimcileri desteklemek amacıyla kurulmuş uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan Endeavor Türkiye, ülkemizde geliştirilen mobil iş fikirlerinin sayısını artırmak, gençlerin fikirlerini başarılı iş modellerine dönüştürmek ve ekosisteme yeni oyuncular kazandırmak amacıyla üniversite öğrencilerine yönelik yeni bir fikir yarışması düzenliyor.

Mobil teknolojilerin kullanıldığı iş fikirlerinin ve iş planlarının yarışacağı Turkcell TeknoFikir’e Türkiye’de ve KKTC’de bulunan üniversitelerde 2010 – 2011 öğretim yılı kaydını gerçekleştirmiş tüm öğrenciler katılabiliyor. Yarışmacılar Müzik, TV & Video, Spor,  Eğitim, Lokasyon Tabanlı Uygulamalar, Seyahat Planlayıcısı, Sosyal Oyunlar, Mobil Finansal Servisler , Bilgi/Haber Servisleri olmak üzere toplam 10 kategoriden herhangi birinde günlük yaşamda değer katacak iş fikri ile başvuru yapabiliyor. “Turkcell’in teknolojisini kullanan en iyi iş fikri benim” diyen öğrenciler proje ekiplerini oluşturarak takım halinde http://turkcellpartner.com adresi üzerinden 22 Kasım’a kadar başvuru yapabiliyor.

“Yaratıcı gençleri geleceğe hazırlıyoruz”
Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Sürekli yenilik peşinde koşan, değişim ve farklılaşmaya inanan, insana değer veren Turkcell kendi ekosistemiyle büyüyen bir şirket. Bu ekosistemin odağında, yeni fikirler, inovasyon, üniversite öğrencileri ve girişimciler var.

Amacımız gençlerin iyi fikirlerine değer katmak, onları geleceğe hazırlamak ve fikri olan herkesi ortak bir platformda toplamak. Turkcell TeknoFikir yarışmasını da bu doğrultuda atılmış önemli adımlarımızdan biri. Üniversiteli gençlerimiz TeknoFikir ile mobil hayallerini hayata geçirme olanağı bulacak, gerçek iş yaşamı süreçlerini deneyimleyecek, üstelik bunu yaparken iş dünyasının önde gelen deneyimli akıl hocaları ile birlikte çalışma fırsatı bulacak. Turkcell olarak gençlere yol göstermeye ve yaratıcı fikirleri desteklemeye devam edeceğiz.”

Büyük ödül 15 bin TL ve PAF stajı
22 Kasım’da başvuruların tamamlanmasının ardından finale kalmaya hak kazanan 20 ekip www.turkcellteknofikir.com adresi üzerinden açıklanacak. Finalistler iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan 10 akıl hocası ile birlikte projelerini geliştirerek iş hayatını yakından tanıma fırsatı bulacak. Türkiye’nin en yaratıcı mobil iş fikirleri 9 Ocak’taki Büyük Finalde ortaya çıkacak.
Turkcell TeknoFikir yarışmasında birinci olan ekip 15 bin TL para ödülünün yanı sıra 2011 yılında Turkcell ve grup şirketlerinde PAF staj programına doğrudan katılım hakkı kazanacak ve kariyerlerine parlak bir başlangıç yapacak. İkinci ve üçüncü olan ekipler Turkcell Akademi Sertifikalı  Turkcell Ürün Yönetimi eğitimi ile uzman girişimci olma yolunda önemli bir adım atacak.

Jüri özel ödülüne layık görülen ekip üyeleri ise zaferlerini birer iPad 3G ile taçlandıracak!
Endeavor Türkiye ve Turkcell işbirliği ile Global Girişimcilik Haftası  kapsamında 11 Kasım Perşembe günü  Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olan bir etkinlikle yarışma süreci tüm detaylarıyla paylaşılacak ve öğrencilere başarılı girişimciler ve Turkcell ekipleriyle biraraya gelme fırsatı sunulacak. Bu etkinlik ve yarışmayla ilgili detaylı bilgiye www.turkcellteknofikir.com adresinden ulaşılabiliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.