Turkcell, Belaruslu BeST’i devraldı

Turkcell, 26 Ağustos 2008 itibariyle, BeST'in hisselerinin yüzde 80'ini devir almak üzere...

27.08.2008 - 10:29 | MediaCat

Turkcell, 26 Ağustos 2008 itibariyle, BeST’in hisselerinin yüzde 80’ini devir almak üzere belirlenen koşulları yerine getirerek, hisse devrini gerçekleştirdi ve bu satın alma ile ilgili olarak taahhüt ettiği tutarın ilk taksidi olan 300 milyon ABD Doları ödemeyi gerçekleştirerek satın alma işlemini tamamladı.

Turkcell, 30 Temmuz 2008 tarihinde çevre ülkelerde oluşan yatırım potansiyellerini değerlendirme çabaları kapsamında Belarusian Telecommunications Network (“BeST”)’in hisselerinin yüzde 80’ini devir almak üzere bir Satın Alım Sözleşmesi imzaladığını ve satın alma işleminin, Satın Alım Sözleşmesi’nde belirlenen koşulların yerine getirilmesi üzerine tamamlanacağını duyurmuştu.

BeST’in alımı Turkcell’e büyüme potansiyeli olan bir pazara giriş fırsatı yaratıyor. Turkcell, Ukrayna ve Bağımsız Devletler Topluluğu’nda elde ettiği deneyim ve bilgi birikimini Belarus’da, BeST’i en kısa sürede etkin bir biçimde farklılaştırmak için kullanacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.