Türk tüketicisi en çok kime güveniyor?

KMG tarafından yapılan son ‘Celebrity Güven Endeksi’ araştırmasına göre Türk tüketicisinin en güvendiği ünlüler...

26.07.2007 - 15:25 | MediaCat

KMG tarafından yapılan son ‘Celebrity Güven Endeksi’ araştırmasına göre Türk tüketicisinin en güvendiği ünlüler sırasıyla Seda Sayan, Cem Yılmaz ve Uğur Dündar. Bu araştırmaya göre Seda Sayan yine birinci sırada yer alırken, Cem Yılmaz yedinci sıradan ikinci sıraya yükseldi. Bir önceki araştırmada dördüncü olan Uğur Dündar ise bu sefer ilk üçün içinde.

‘Genel olarak hangi ünlü kişinin tavsiyesi/önerisi tüketicilerin marka tercihlerinde etkili olur?’ sorusuna yanıt arayan Celebrity Indeks, KMG İletişim Rehberi araştırması kapsamında İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde 18 Haziran – 6 Temmuz 2007 tarihleri arasında gerçekleştirilen 650 görüşmenin sonuçlarına göre hesaplanmış. Görüşme sonuçlarına göre bu kişilerin yüzde 44’ü Seda Sayan derken, yüzde 34’ü Cem Yılmaz ve yüzde 33’ü de Uğur Dündar demiş.

LİSTEDEN ÇIKANLAR, LİSTEYE GİRENLER

Temmuz ayı verilerine göre toplumun yüzde 25’i Uğur Dündar’ın sözü en etkili olacak ünlü olarak kabul ederken bu oran Temmuz ayında yüzde 33. En yüksek artışı sağlayan Cem Yılmaz ise, Mayıs döneminde yüzde 12 ile toplum tarafından sözü en etkili ünlüyken, Temmuz döneminde bu oran yüzde 34’e yükselmiş.

Bir önceki dönem ilk 20 arasında yer alıp, bu sefer ilk 20 dışında kalan ünlüler de var tabii…

KMG’nin yaptığı ‘Celebrity Güven Endeksi’ araştırmasının tamamını MediaCat’in Ağustos sayısında okuyabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.