MediaCat

Türk Telekom yerel ağını paylaşıma açıyor

Telekomünikasyon sektörünün serbestleştirilmesi sürecinin en önemli adımlarınan biri olan Yerel Ağ Paylaşımı Sözleşmesi Türk Telekom, Superonline ve Netone Telekom tarafından imzalandı.

Türk Telekom yerel ağını paylaşıma açıyor

Türkiye’de telekomünikasyon pazarının büyüyüp rekabetin artması, ürün ve hizmetlerin farklılaşabilmesi için önemli adımlar atan Türk Telekom; bu amaçla Türkiye’nin önde gelen telekom şirketleri Superonline ve Netone Telekom ile Yerel Ağ Paylaşımı Sözleşmesi imzaladı.

Telekomünikasyon şebekesinin kullanıcıların ev ve iş yerleriyle santral arasında kalan kısmının farklı hizmetler verilebilmesi için paylaşılması anlamına gelen Yerel Ağın Paylaşımı; Türkiye için çok önemli fırsatlar doğuracak. Kasım 2006 yılında Telekomünikasyon Kurumu kararı uyarınca çalışmaları başlatılan, kısa bir süre içinde de iki telekom şirketi tarafından imzalanan bu sözleşme ile Türkiye’nin altyapısı paylaşıma açılmış oluyor. Avrupa örnekleri ile kıyaslandığında oldukça kısa sürede imzaya açılan bu anlaşma ile Türkiye’de hizmet veren ve bu anlaşmaya imza atan tüm telekomünikasyon şirketleri, Türk Telekom’un altyapısından faydalanabilecek.


Türk Telekom’un Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Paul Doany, bu imzaların tarihi bir öneme sahip olduğunu belirtirken “Türk Telekom’un özelleştirilmesinden bu yana telekomünikasyon sektörünün serbestleşmesi ve adil rekabete açılması, bu doğrultuda yatırımlar yapılması gerektiğinin her fırsatta altını çizdik. Bu anlamda göreve geldiğimiz ilk günden itibaren yatırımlarımıza hız verdik. Türk telekomünikasyon sektörünün gelişmesi için yatırımlarımıza halen devam ediyor ve bugün iki önemli telekom şirketiyle yerel ağın paylaşımı sözleşmesini imzalamaktan ve bu iki şirketin yapacakları yatırımlarla pazarın gelişimine katkıda bulunacak olmalarından memnuniyet duyuyoruz. İmzalamış olduğumuz sözleşmeler, ses ve veri pazarının gelişmesi, pazarın rekabete açılması sürecinde ülkemiz için önemli bir adımdır. Eminiz ki kısa süre içinde diğer telekom operatörleri de söz konusu anlaşmayı imzalayacak ve rekabetin gelişmesine katkıda bulunacaklardır” dedi.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.