Türk Telekom, Avni Aker’e de talip

Galatasaray'dan sonra Trabzonspor da stadına ismini vermesi dahil Türk Telekom ile yürüttüğü...

27.08.2008 - 09:49 | MediaCat

Galatasaray’dan sonra Trabzonspor da stadına ismini vermesi dahil Türk Telekom ile yürüttüğü pazarlıkta sona yaklaştı. Trabzonspor 5 yıl karşılığında 50 milyon dolar talep ediyor.

Türk Telekom ile Trabzonspor arasında süren reklam görüşmelerinde sona geliniyor. Cuma gününe kadar sonuçlanması beklenen görüşmelerde Trabzonspor, stat ismi ve forma reklamı karşılığı Türk Telekom’dan 50 milyon dolar istiyor.

Galatasaray’dan sonra Trabzonspor da stadına Türk Telekom ismini vermek için pazarlık masasına oturdu. Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ile Türk Telekom yetkilileri arasında görüşmeler sürüyor. Görüşmeler sonunda Türk Telekom’un Galatasaray ile yaptığı anlaşmanın bir benzerini Trabzonspor ile yapması bekleniyor.

Hüseyin Avni Aker Stadı’na Türk Telekom adının eklenmesi, forma göğüs reklamı ile stat içindeki reklam alanlarını kapsayacak anlaşma çerçevesinde Trabzonspor, Türk Telekom’dan 50 milyon dolar talep ediyor. Anlaşmanın süresinin ise 5 yıl olması bekleniyor. Telekom yönetimi ise görüşmeler konusunda bu aşamada herhangi bir açıklama yapmıyor.

Sadri Şener ile atağa geçti

Türk Telekom, Galatasaray’ın Seyrantepe’de yeni yapılacak stadına 10 yıl süreyle ismini verme karşılığında yaklaşık 100 milyon dolar ödemek üzere anlaşmıştı. Türk Telekom, benzer anlaşmaları Fenerbahçe ve Beşiktaş ile de yapmak için masaya oturacak.

Türk Telekom’un Galatasaray ile yaptığı anlaşma “reklam” içerikli olduğu için bedeli gider olarak gösterip vergiden düşebiliyor. Sponsorluk anlaşmalarında ise bedelin yarısı gider olarak gösterilebiliyor.

Trabzonspor’un Türk Telekom iştiraklerinden Avea ile olan göğüs reklamı sözleşmesi bu sezon sonunda sona erecek. Trabzonspor, Avea ile yıllık 1.5 milyon dolara anlaşma sağlamıştı. Sadri Şener’in yeniden Trabzonspor başkanlığına gelmesiyle, özellikle kulübün gelirlerini artırmak için yeniden atağa geçen kulüp, yeni sezona forma sponsorunu da değiştirerek girdi. Trabzonspor yeni sezona Nike formalarıyla başlarken, bunun karşılığında Nike mağazaları da satacakları Trabzonspor ürünlerini bordo/mavili kulüp üzerinden satın alacak.

Baskette Ülker ile işbirliği

Trabzonspor, yeni sezon öncesi Ramsey ile de giyim sponosorluğu anlaşması yaptı. Toplam 13 sponsoru bulunan Trabzonspor’un bu alandaki geliri 5 milyon YTL civarında.

Bu yıl futbol takımında büyük bir revizyon yapan Trabzonspor, 25 yıl sonra yeniden şampiyon olmak için yola çıktı. Lige Ankaraspor galibiyetiyle başlayan Trabzonspor, taraftarına da büyük umut veriyor. Trabzonspor, bu sezon 15 bin adet kombine satarak rekor kırarken, yaklaşık 7 milyon YTL’lik bir gelir sağladı.

Futbol ile özdeşleşen Trabzonspor, basketbolda da atağa kalkmak için geçen günlerde Ülker Grubu’na ait olan Alpellaspor ile birleşme kararı aldı. Halen ikinci ligde mücadele eden Trabzonspor Basketbol Takımı’nın hedefi birinci lige yükselerek şampiyonluğa oynamak.

Trabzonspor’un sponsorları

Avea, Ülker, Nike, Doğuş Otomotiv, Ramsey, İstikbal, Alpet, Yurtiçi Kargo, Medical Park, Marshall, Türkiye Finans, Bimeks, Anadolu Sigorta.

Kaynak:Referans Gazetesi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.