Tüm yenilikleriyle Felis 2021

Yeni eklenen bölümlerden Felis Global'e, Felis Ödülleri bu yıl birçok yenilikle karşınızda.

26.08.2021 - 13:23 | MediaCat

Bölümlerinin tamamının içeriği güncel trendler ve globaldeki değişimler doğrultusunda yenilenen Felis Ödülleri’nde bu yıl birçok yenilik ve güncelleme var.

Felis Ödülleri’nde göze en çok çarpan yeniliklerden biri Felis Global. Her bölümün altında kendine yer bulan Felis Global, Türkiye’deki ajanslar, şirketler, ekipler tarafından başka coğrafyalarda yayınlanması için üretilen veya Türkiye’de başlayıp diğer ülkelerde kullanılan yaratıcı çalışmaları, kampanyaları, stratejileri ve projeleri ödüllendirecek.

Felis’e bu sene iki yeni bölüm eklendi. İlki, Sosyal Medya Bölümü. Bu bölümde yenilikçi fikir ve uygulamalar ile yaratıcı içerik üreten ve kullanıcının da üretmesini teşvik eden sosyal medya çalışmaları değerlendirilecek. Aynı zamanda bu çalışmaların marka mesajını yaygın bir şekilde iletmesi ve kullanılan sosyal medya platformunun görünürlüğünü artırması da değerlendirme kriterleri arasında yer alıyor. Günceli yakalayarak ona yön veren, teknolojik çözümleri kendine temel almış yenilikçi sosyal medya çalışmaları Felis’te yarışacak.

Felis’e eklenen bir diğer bölüm ise E-Ticaret. Çevrimiçi alışverişte müşteri deneyimine kattıklarıyla marka değerine etki eden ve online içerik tasarımında fark yaratarak e-ticareti yaratıcı bir kanal olarak kurgulayabilen çalışmalar bu yeni bölümde yarışacak. E-Ticaret Bölümü’ne başvuracak çalışmalar için marka ve ürünün mesajını yeni çevrimiçi yollarla geniş kitlelere ulaştırması da önem taşıyor.

Bu sene Felis 2021’deki diğer tüm yenilikler şöyle;

 • Dijital Bölümü ve Mobil Bölümü, “Dijital ve Mobil Bölümü” adı altında birleşti, yenilenen bölüme “Craft” kategorileri eklendi.
 • Out of Home, Basın ve Yayın, Radyo ve Audio bölümleri güncellendi ve “Pandemiye Özel Yenilikçi Fikirler” kategorisi eklendi.
 • Basın ve Yayın Bölümü’nde daha önce gazete ve dergiler için kurgulanmış ilanlar değerlendirilirken, şimdi gazete, dergi, katalog, broşür, el ilanları vb. içindeki reklamlar ve iletişim çalışmalarının hem basılı ve hem de dijital versiyonları değerlendirilecek ve sadece belli bir amaç için kurgulanmış gazete, dergi, katalog, broşür, el ilanları da başvurabilecek.
 • Basın ve Yayın Bölümü’ne “Yayın Kategorileri” alt bölümü ve altına “Amaç Odaklı Basın ve Yayın” kategorisi eklendi.
 • Dönüştüren Pazarlama Etkisi Bölümü’ne üç yeni kategori eklendi: “Ufuk Açan Projeler/Fikirler”, “En iyi Marka Hikâyesi”, “Zamana Meydan Okuyan Çalışmalar”.
 • Daha önce Dijital Bölümü altında yer alan “İnternet Filmleri” artık Film Bölümü’nde yarışacak.
 • PR Bölümü’ndeki “Kanaat Önderleri” ve “Etki Sahipleri Aracılığıyla İletişim” kategorisi kanaat önderlerini ve influencer’ları ayrı tutmak adına ikiye ayrıldı. Güncel kategoriler: “Kanaat Önderleri Aracılığıyla İletişim” ve “Influencer Aracılığıyla İletişim”.
 • Sağlık İletişimi Bölümü’ne “Sağlık ve Wellness (İyi Yaşam) Teknolojileri”, “Hayvan Sağlığı” ve “Sponsorluk” kategorileri eklendi.
 • Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Bölümü’nde kurum/kuruluş/markalara ait sosyal sorumluluk projeleri ile sivil toplum kuruluşlarına ait projeler yine birbirinden ayrı yarışacak, her ikisi de “İnsan”, “Gezegen”, “Refah” ve “Barış” olmak üzere dört ana başlık altında değerlendirilecek. Aynı zamanda bu bölüme “Hedefler için Ortaklıklar” kategorisi de eklendi.
 • Üretimde Ustalık ve Tasarım Bölümü’ne “Animasyon Karakter Tasarımı” kategorisi eklendi.
 • Veri Kullanımı Bölümü’ne “Verinin İçgörüye Dönüştürülmesi” kategorisi eklendi.
 • Veri Kullanımı ve Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik bölümlerinin değerlendirme kriterleri güncellendi.
 • Tüm bölümler, ajansların yanı sıra reklamverenlerin de başvurusuna açıktır.

Felis 2021’e başvururken dikkat etmeniz gereken detaylar, önemli ipuçları ve unutmamanız gereken bilgiler aşağıdaki videoda, Felis’e dair güncel haberler ise Felis Bülten‘de.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.