TTNET, IPtivibu pilot uygulamasına başladı

TTNET; IPtivibu pilot uygulamasını başlattı. TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz...

11.10.2010 - 00:00 | MediaCat

TTNET; IPtivibu pilot uygulamasını başlattı. TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, 30 ilde IPtivibu servisine hazır olduklarının altını çizdi: “Yüksek müşteri memnuniyeti sağlamak adına IPtivibu, ilk olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’de pilot olarak uygulamaya alındı. 24 Eylül 2010’dan beri satışta olan IPtivibu’yu bugüne kadar 2.000 test kullanıcısı deneyimleme fırsatı buldu. 2012’de 30 ilimizde servisi hayata geçirmiş olacağız.”

TTNET’in 2010 yılı başında hizmete sunduğu ve yakınsama konusunda iyi bir örnek teşkil eden Tivibu’nun önemli bir başarı yakaladığını belirten Yılmaz, genişbant internet bağlantısı üzerinden alıcı aracılığıyla yüksek kalitede yayın yapan yeni nesil TV platformu IPtivibu’nun da TV izleme alışkanlıklarını kökten değiştirmeye aday olduğunu söyledi: “Tivibu, kısa sürede büyük ilgi gördü, geniş kitleler tarafından sevildi. Pazarda büyük bir boşluğu dolduran Tivibu kısa sürede 400 bine aşkın aboneye ulaştı. Şimdi Tivibu keyfini bilgisayar ekranıyla sınırlı tutmayıp, sunduğumuz eşsiz televizyon ve sinema keyfini salonlardaki büyük ekranlara IPtivibu ile taşıyoruz. Sırada mobil cihazlar var. Böylece, Türkiye’de ilk kez bir dijital yayın platformu, üç ekranda kesintisiz TV deneyimi sunmuş olacak.”

Seçim Kontrol ve Özgürlük: IPtivibu
IPtivibu’nun, TV izleme deneyimine üç yenilik getirdiğini söyleyen Tahsin Yılmaz, şöyle devam etti: “IPtivibu her şeyden önce izleyiciye SEÇİM şansı sunuyor. Yani kullanıcılar, isteğe bağlı izleme sayesinde, kendisine yayın akışında sunulan programı değil, geniş bir arşiv içinde dilediği filmi, diziyi ya da programı izleyebiliyor. IPtivibu’nun getirdiği ikinci yenilik ise KONTROL; yani IPtivibu kullanıcıları seçtikleri filmi durdurabilir, geri alabilir ya da kaldıkları yerden devam edebilirler. Ayrıca interaktif özellikler sayesinde, yayını kesintiye uğratmadan arkadaşlarına mesaj atabilir, e-maillerine bakabilir ya da yemek sipariş verebilirler. Üçüncü yenilik ise ÖZGÜRLÜK… Kaçırdığınız bir diziyi Tekrar-İzle sayesinde izleyebilirsiniz. Kapı çaldığında Durdur-İzle sayesinde filmi durdurup sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.”

“İnteraktif Servislerle Hayatımız Zenginleşecek”
IPtivibu diğer dijital televizyon platformlarından farklı yeni ve ileri bir televizyon platformu olduğunu belirten Tahsin Yılmaz, kullandığı teknoloji sayesinde mevcut televizyon platformlarından çok daha zengin ve ileri interaktif uygulamalar sunduğunun altını çizdi: “IPtivibu ile örneğin borsa, döviz altın bilgilerine ulaşmanız, hava durumunu öğrenmeniz mümkün… Ya da televizyon izlerken futbol araçları ile anlık maç sonuçları, tüm sezonun maç programı, gol krallığı bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hatta maç programı üzerine gelip, herhangi bir maçın üzerinde OK tuşuna basıp maçların gol ve kart bilgilerine de ulaşabilirsiniz. TV izlerken Yemeksepeti.com’dan yemek siparişi verebilir, Flickr uygulamasını televizyon üzerinden kullanabilir, burç bilgilerine ulaşabilirsiniz. Havaalanlarında uçakların kalkış ve iniş saatlerini görüntüleyip, nöbetçi eczaneleri öğrenebilirsiniz. Diğer taraftan IPtivibu sizin televizyon izlerken de popüler sosyal ağlara bağlı kalmanızı sağlıyor; Twitter üzerinden mesajlaşmaya imkan tanıyor.”

IPtivibu’da yerli ve yabancı toplam 101 kanal bulunduğunu ve bu sayının sürekli olarak arttığını belirten Tahsin Yılmaz, Kirala-İzle servisinde zengin film arşivine; Seç-İzle’de ise TV içeriği, film, kısa film ve müzikten oluşan geniş içeriğe ulaşma imkanı olduğunu söyledi. Aylık 29TL olan Standart Plus paketinde; 101 kanal, Tekrar-İzle, Geri al-İzle, Durdur-İzle ve Seç-İzle servisleri yer alıyor. IPtivibu, ekstra ücret ödemeye gerek kalmadan HD yayını destekliyor. 3 ayrı kanalın sürekli film yayını yaptığı 7TL’lik FilmClub paketinin de Aralık 2010 sonuna kadar ücretsiz sunulduğunu belirtti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.