TSKB ikinci kez ‘Yılın Sürdürülebilir Bankası’

Financial Times ve bir Dünya Bankası Grubu üyesi olan IFC (International Finance Corporation) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen...

08.06.2009 - 12:23 | MediaCat

Financial Times ve bir Dünya Bankası Grubu üyesi olan IFC (International Finance Corporation) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ‘2009 Financial Times Sürdürülebilir Bankacılık Ödülleri’ kapsamında TSKB, ikinci kez ‘Gelişmekte Olan Ülkeler’ kategorisinde Doğu Avrupa bölgesinde ‘Yılın Sürdürülebilir Bankası’ ödülüne değer görüldü.

TSKB Genel Müdürü Halil Eroğlu, TSKB’nin çevresel faaliyetlerine hız kesmeden devam ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

“TSKB, 59 yıllık geçmişinde hayata geçirdiği projelerle hep ilklere imza attı. Çevre konusunda ise ISO 14001 Çevre Yönetim Sertifikası’nı alan ve karbon ayak izini silen ilk banka durumundayız. Son aylarda Birleşmiş Milletler Çevre Programı Finans İnisiyatifi’ne (UNEP FI) kabul edilen tek Türk bankası olduk. Bu yıl ikinci kez layık görüldüğümüz Financial Times ‘Yılın Sürdürülebilir Bankacılık’ ödülü ise çevreye olan bu ciddi yaklaşımımızın en önemli sembolü. Böylesine anlamlı bir ödülü bir kez daha kucaklamaktan dolayı büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz.”

TSKB’nin yenilenebilir enerji ve çevre yatırımlarının finansmanında lider durumda olduğunu belirten Eroğlu, sürdürülebilir projelere imza atmaya ve yenilenebilir enerji yatırımlarını desteklemeye devam edeceklerini kaydetti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.