Trendyol’dan kurye protestolarına ilişkin açıklama

Trendyol, Trendyol Express çalışanlarının sürdürdüğü kontak kapatma protestolarıyla ilgili açıklama yaptı.

26.01.2022 - 15:55 | MediaCat

Trendyol’dan bir yenilik: Influencer Akademi-00

Trendyol Express çalışanlarının maaşlarına yapılan yüzde 11’lik zammı protesto etmek için şirketin İstanbul Maslak’taki binası önünde toplanmasıyla başlayan ve ülke geneline yayılan protestolarla ilgili Trendyol’dan açıklama geldi. Belirtilen oran üzerinden değerlendirme yapmanın eksik ve yanıltıcı olduğunu belirten şirket, Trendyol’un iş ortaklarının memnuniyetini her şeyin önüne koyduğunu ve koymaya devam edeceğini ifade etti.

Trendyol’dan gelen açıklamanın tamamı ise şöyle:

Öncelikle şunu ifade etmek isteriz ki, mevcut iş modelimiz doğrultusunda, taşıyıcı iş ortaklarımıza taşıdıkları paket başına ödeme yapılmakta; “iş ortağı destek paketleriyle” de aylık hakedişlerinin belli bir seviyenin üzerinde kalması sağlanmaktadır.

2022 yılı içerisinde, bir taşıyıcı iş ortağının faaliyet gösterdiği süreye bağlı olarak taşıdığı paket sayısına göre toplam hakedişinin aylık en az 12 bin 500 TL+KDV olması, iş ortaklarımızın da beklentilerini karşılar şekilde, garanti altına alınmıştır.

Mevcut iddialarda ise, sadece “iş ortağı destek paketleri”nde geçerli olan hizmet bedeli artış oranı ön plana çıkarılmıştır. Tek başına bu oran üzerinden değerlendirme yapmak eksik ve yanıltıcı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Trendyol tüm iş ortaklarının memnuniyetini her şeyin önüne koyan bir şirkettir. Bundan sonra da böyle olmaya devam edecektir.

Kamuoyunun bilgi ve takdirlerine saygıyla sunarız.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.