Trafik güvenliği için selfie

Volvo'nun daha güvenli bir sürüş için sürücülere bir çağrısı var.

23.09.2019 - 11:00 | Sencer Uçar

Trafik güvenliği için selfie

Volvo, cinsiyeti ve cüssesi ne olursa olsun bütün insanlara çarpışma sırasında ne olduğunu anlamak adına 1970’lerden beri gerçek hayattan topladığı verileri E.V.A. (Equal Vehicles for All) adlı inisiyatifiyle herkesin kullanımına açmış ve bütün otomobillerin daha güvenli üretilmesine katkıda bulunmayı hedefleyen inisiyati Cannes’da Creative Strategy kategorisinde Grand Prix’ye uzanmıştı. Marka şimdi de trafik güvenliği hakkında daha fazla veriye sahip olmak adına sürücülerden, araçlarından selfie paylaşmalarını istiyor.

Volvo‘nun talebi, güvenli bir şekilde park ettikleri araçlarından sürücülerin emniyet kemerleriyle birlikte selfie çekmeleri ve sosyal medyada markanın hesabını etiketleyip, #SelfieForSafety etiketiyle paylaşmaları. Paylaşılan görseller Volvo’nun güvenlik departmanı tarafından analiz edilecek ve elde edilen veriler tüm otomotiv endüstrisiyle paylaşılacak.

Forsman & Bodenfors İsveç kreatiflerinden Hampus Elfstrom, “The Selfie For Safety inisiyatifi, selfie’den hiç de bencil olmayan bir biçimde yararlanıyor” diyor ve ekliyor: “The E.V.A. inisiyatifiyle insanların güvenlik ve eşitlik konusuna dahil olmak istediklerini gördük. Şimdi herkesi katkı yapmaya çağırarak işi bir adım daha öteye taşıyoruz”.

KÜNYE

  • Reklamveren: Volvo Cars
  • Reklam Ajans: Forsman & Bodenfors İsveç
Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.