Trafik cezalarını fırsata dönüştüren kampanya

Doğrudan pazarlamaya ilginç örnek.

06.01.2014 - 10:23 | Ali Kuru

Trafik cezalarını fırsata dönüştüren kampanya

Rusya‘da faaliyet gösteren ‘Wheels for Lives’ isimli oto lastiği mağazası satışlarını artırmak için oldukça yaratıcı bir doğrudan pazarlama kampanyası yürütmüş.

Moskova merkezli ajans Vianeg’in imzasını taşıyan kampanyada, aracının lastikleri konusunda en çok titizlenen müşteri kitlesinin hız tutkunları olacağı fikrinden yola çıkılmış. Yerel trafik polisi ile anlaşan ajans için hız tutkunlarını tespit etmek ise hiç de zor olmamış.

Hız yaparken kameralara takılan ve cezaları adreslerine postalanan sürücüleri belirleyen ajans, bu kişilere gönderilecek zarflara özel indirim kuponları eklemiş. Eklenen kuponlarda daha iyi lastiklerle daha kısa fren mesafesinin elde edileceğine vurgu da ihmal edilmemiş.

Ajans, çalışma sonunda 9 binin üzerinde geri dönüş ve 14 binin üzerinde lastik satışı gerçekleştiğini söylüyor. Ajansa göre çalışmanın başarısı bu kadarla da kalmamış, trafik cezaların ödenmesinde de yüzde 11’lik artış sağlayarak polis gücüne de fayda sağlamış.

Künye:

Reklamveren: Wheels for Lives
Reklam Ajansı: Vianeg, Moskova, Rusya
Kreatif Direktör: Kurastikov Victor
Art Direktör: Shuvalov Aleksandr

Kaynak: Advertolog

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.