MediaCat

Toyotasa internet dünyasına hızlı giriş yaptı

Toyotasa, Ocak – Nisan 2007 arasında internet

Toyotasa internet dünyasına hızlı giriş yaptı

Toyotasa, Ocak – Nisan 2007 arasında internet üzerinden ve 1e1 iletişim aracılığıyla gerçekleştirdiği çalışmalar ile milyonlarca kişiye ulaştı. Yeni nesil Toyota Corolla ve Auris’in tanıtımında yoğun olarak internet iletişimini kullanan Toyotasa, Google Türkiye ile yaptığı işbirliği sonucunda Türkiye’de ilk kez uygulaması yapılan yenilikçi bir 1e1 iletişim çalışmasına imza attı. Toyotasa, MSN Türkiye ile yaptığı çalışmayla da kurumsal web sitesine erişimde kendi rekorunu kırdı.

Markaya ilgi uyandırmak ve internet sitesi aracılığıyla potansiyel müşterilerini test sürüşlerine katılmaya teşvik etmek amacıyla başlatılan 1e1 internet iletişim çalışmaları ile tüketicilere ulaşan Toyotasa, bu çalışmalar sonucunda 20.000’den fazla kişiye Yeni Corolla ve Auris ile test sürüşü yaptırdı.

Ocak 2007’de başlatılan internet ve 1e1 iletişim çalışmaları çerçevesinde Toyotasa Kurumsal Web Sitesi’ne (www.toyotasa.com.tr) giriş sayısı sadece dört ayda 3.000.000’u geçti.

Şubat ayında piyasaya çıkan Yeni Toyota Corolla’nın tanıtımı için Ocak ayında başlatılan internet iletişim kampanyası www.tecrubelipilotlararaniyor.com ve Toyotasa Kurumsal web sitelerine toplam 1,500,000 ziyaret yapıldı. Bu ziyaretler sonucunda 3150 kişi Yeni Toyota Corolla’yı test etmek üzere Toyota Plazalar’a yönlendirildi. 4 aylık sürede yaklaşık 18.000 kişi de Yeni Nesil Toyota Corolla ile test sürüşü yaptı.

Yeni Corolla ile başlatılan internet ve birebir iletişim çalışmaları, Nisan ayında Türkiye yollarına çıkan Auris ile en yoğun noktasına ulaştı. Türkiye genel lansmanı öncesinde Yeni Toyota Auris’i önce Toyota kullanıcıları test etti. 5 Nisan 2007 tarihinde Auris Lansmanı yapıldıktan sonra www.auris-yenitoyota.com adresindeki “Auris mikrositesi” devreye alındı ve aynı anda Toyotasa Kurumsal web sitesinde Auris hakkında detaylı bilgi ve fiyatlar yayınlandı. Auris mikrositesi yoğun ilgi görürken, bir ay içerisinde 320.000 kez ziyaret edildi.

Hedef kitleye yönelik çeşitli internet sitelerinde reklamların yayınlanmasının yanı sıra Auris’in internet üzerinde tanıtımı için yenilikçi bir çalışma da gerçekleştirildi. Toyotasa, Google Türkiye ile yapılan işbirliği sonucunda Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bir uygulamaya imza attı. Yapılan çalışmada,Toyotasa veritabanına kayıtlı 70.000 potansiyel müşteriye SMS gönderildi ve Google’da kendi isimlerini aratmaları istendi. Bu kişiler, arama sonucunda isimlerine özel Auris reklamı ile karşılaştı. Google sayfasında yayınlanan bu reklamı ‘tık’layan kişiler, isimlerine özel açılan Auris mikrositesi ve Auris – Yeni Toyota ile tanıştı.

Toyotasa, MSN Başarı Hikayeleri’nde

MSN Türkiye ile beraber gerçekleştirilen Yeni Toyota Auris Internet Tanıtım Kampanyası, MSN tarafından yayınlanan “Türkiye Başarı Hikayeleri” kitapçığında yer aldı. Altı firmanın başarılı çalışmalarının örnek gösterildiği kitapçıkta, Toyotasa’nın, MSN Türkiye ile gerçekleştirdiği Mini Road Block uygulaması ile elde ettiği başarı anlatılıyor. Çalışmanın yapıldığı sürede Toyotasa, MSN’de 14.500.000’i aşkın görüntülenme ve 48.000 tıklama adedine ulaştı. Çalışmanın gerçekleştirildiği tarihe kadar en yüksek ziyaretçi adedi 57.000 olan Toyotasa Kurumsal web sitesi, 5 Nisan 2007 tarihinde 81.500 ziyaretçi ile bir rekora daha ulaştı.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.