MediaCat

PO, 2007 yılı ilk çeyrek mali durumunu açıkladı

Uluslararası finansal raporlama standartlarına uygun olarak hazırlanan

PO, 2007 yılı ilk çeyrek mali durumunu açıkladı

Uluslararası finansal raporlama standartlarına uygun olarak hazırlanan 2007 yılı 3 aylık mali tablolarda PO’nin, önceki dönemlerdeki güçlü operasyonel performansını artırarak devam ettiği görülüyor. Şirketin net satış tutarının 2.653 milyon YTL (1.9 milyar ABD$), Faiz, vergi ve amortisman öncesi karlılığının ise 96 milyon YTL (68 milyon ABD$) olarak gerçekleştiği belirtiliyor.

Maliya Bakanlığı tarafından 11 Mayıs 2007 tarihinde PO’ne uygulanan vergi aslı ve cezası ile ilgili bir açıklama yapılmış ve ödeme tutarının 275.316.000 YTL olduğu söylenmişti.

Bu belitilen tutar 2007 yılı ilk çeyrek mali tablolarında karşılık olarak gösterilmiş ve bunun sonucunda 224 milyon YTL zarar açıklanmıştı. Vergi uzlaşması tutarı için ayrılan karşılık dikkate alınmadığı taktirde net kar tutarının 51.2 milyon YTL olduğu böylece net kardaki artış oranının bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 11,3 olarak gerçekleştiği anlaşıldı.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.